×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dwa lata pandemii za nami. Zmieniło się wszystko [RAPORT]

  • Karolina Markowska
    km
  • 18 mar 2022 20:00

Powiedzieć, że ostatnie 24 miesiące pandemii COVID-19 znacząco zmieniły rynek pracy, to nie powiedzieć nic. Pracuj.pl postanowiło zapytać pracowników o ich opinie dotyczące życia zawodowego i sposobów wykonywania obowiązków, a także ewolucję postaw na przestrzeni pandemii.

Dwa lata pandemii za nami. Zmieniło się wszystko [RAPORT]
Rosnąca rywalizacja o kadry w wielu branżach przekłada się na zmieniające się podejście kandydatów do procesu starania się o pracę (fot. Maxime/unsplash)
REKLAMA
  • Raport Pracuj.pl „Dwa lata nowej normalności. Pracownicy i kandydaci w nowym świecie pracy” podsumowuje zmiany życia zawodowego w Polsce w obliczu COVID-19.
  • W 2021 roku pracodawcy zamieścili aż 974 294 oferty pracy, co było najwyższym wynikiem w historii serwisu. Bardzo dużą aktywność rekrutacyjną firm zaobserwować można było także w pierwszych dwóch miesiącach 2022 roku.
  • Rosnąca rywalizacja o kadry w wielu branżach przekłada się na zmieniające się podejście kandydatów do procesu starania się o pracę, a także czynniki zniechęcające ich do aplikowania o pracę.
  • O rynku pracy rozmawiać będziemy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 25-27 kwietnia. Rejestrację na naszą konferencję znajdziecie tutaj.

24 miesiące funkcjonowania z COVID-19 upłynęły pod znakiem znaczących zmian na rynku pracy. Pierwszy szok z lockdownu przeszedł w odmrażanie gospodarki, a następnie  silny wzrost zapotrzebowania na pracowników. Rytm pracy firm i całych branż zakłócały okresowo kolejne fale pandemii. Mimo licznych trudności nowa normalność okazała się jednak czasem pozytywnych możliwości dla niespodziewanie szerokiego grona uczestników rynku pracy. 

Raport Pracuj.pl „Dwa lata nowej normalności. Pracownicy i kandydaci w nowym świecie pracy” podsumowuje zmiany życia zawodowego w Polsce w obliczu COVID-19.

W ostatnich dwóch latach Pracuj.pl przeprowadziło cztery edycje badania. Najnowszy pomiar zrealizowano na początku marca 2022 roku na grupie 964 użytkowników serwisu Pracuj.pl.

- W ostatnich dwóch latach szczególnie odczuwaliśmy, że rzeczywistość wymaga od nas elastyczności, otwartości na zmianę, empatii. To przesłanie szczególnie ważne dziś, w obliczu niepokojów na świecie. Z pokorą wobec trudnej rzeczywistości, w odpowiedziach badanych doszukujemy się dobrych impulsów z rynku, pokazujących możliwości nawet w trudnych czasach. Jednocześnie wybuch konfliktu w Ukrainie sprawił, że w najbliższych miesiącach czekają Polskę nowe wyzwania kadrowe – wyjaśnia Rafał Nachyna, dyrektor operacyjny Pracuj.pl.

Przeczytaj: Praca zdalna ujawniła luki w zarządzaniu. Konieczne zmiany w prawodawstwie

Sytuacja zawodowa - dobra

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dwa lata pandemii za nami. Zmieniło się wszystko [RAPORT]

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA