×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Duże zainteresowanie Małym ZUS-em w województwie opolskim

  • Autor: PAP/RAF
  • 29 lut 2020 12:40

Do tzw. Małego ZUS w województwie opolskim przystąpiło blisko półtora tysiąca przedsiębiorców - poinformował Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS w Opolu. Ostatni termin złożenia deklaracji mija 2 marca.

Duże zainteresowanie Małym ZUS-em w województwie opolskim
REKLAMA

Rzecznik opolskiego ZUS przypomniał, że od 1 lutego Mały ZUS przekształcił się w Mały ZUS plus. Do nowego Małego ZUS-u może przystąpić przedsiębiorca, którego ubiegłoroczny przychód nie przekraczał 120 tysięcy złotych. Wcześniej próg ten wynosił 60 tysięcy złotych.

- Najwięcej, bo blisko 500 deklaracji przystąpienia do Małego ZUS przyjęliśmy w ZUS Opole. Spore zainteresowanie wykazują przedsiębiorcy z okolic Nysy, Brzegu i Strzelec Opolskich. Formalnie termin dla chętnych upływa z końcem lutego. W związku z tym, że ostatni dzień miesiąca jest wolny od pracy, graniczny czas na przystąpienie do Małego ZUS-u plus to 2 marca - powiedział Szczurek.

Czytaj też: Mały ZUS: Firmy chcące skorzystać z ulgi mają czas do 2 marca

Od lutego w Małym ZUS-ie plus zmienił się sposób obliczania składek. Teraz kwota składek zależy od dochodu, a nie jak wcześniej od przychodu. Podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne jest połowa przeciętnego miesięcznego dochodu uzyskanego z działalności w poprzednim roku. Nie zmienia się za sposób obliczania minimalnej i maksymalnej podstawy wymiaru składek. Podstawa wymiaru składek nadal będzie musiała się mieścić pomiędzy 30 procent minimalnego wynagrodzenia krajowego czyli 780 zł, a 60 procent prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia, które na 2020 rok ustalono w wysokości 3136,20 zł. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Duże zainteresowanie Małym ZUS-em w województwie opolskim
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA