PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Branża IT pozostaje stabilna mimo kryzysu

O tym jak pandemia koronawirusa wpłynie na biznes mówi się dziś coraz więcej. Większości firm udało się przetrwać dotychczasowe załamanie rynku, ale część z nich borykać się będzie ze skutkami przez wiele miesięcy. W świetle postępującej cyfryzacji biznesu z pomocą może przyjść rozwój kompetencji IT. Czy to jednak oznacza, że istnieje przepis na to, żeby skutecznie prowadzić biznes w trudnych czasach?

Branża IT pozostaje stabilna mimo kryzysu
Ostatni rok to test dla przedsiębiorców (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Branża IT, jak się okazało, przenika albo uzupełnia wiele biznesów, jednocześnie daje im możliwość przetrwania i dostosowania się do nowej rzeczywistości.
  • Sytuacja pokazała, że od nowych technologii nie warto uciekać, a nawet nadszedł czas, żeby się z nimi zaprzyjaźnić.
  • Nowe technologie dla wielu firm staną się okazją do prowadzenia biznesu, niezależnie od miejsca i od okoliczności podobnych do tych spowodowanych pandemią. Będą też furtką do nowych możliwości i spojrzenia na biznes z innej perspektywy niż dotychczas.

Rok 2020 zmusił sporą część społeczeństwa do zorganizowania swojego życia na nowo - zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Do wirtualnej rzeczywistości przeniosło się większość z naszych codziennych aktywności - od pracy, przez zakupy, po rozrywkę i komunikację z bliskimi.

Wydawałoby się, że świat cyfrowy, od kilkunastu lat dostępny praktycznie dla każdego, nie jest nam już obcy. Jednak, mimo to ten rok był wyzwaniem dla wielu przedsiębiorstw, które nie tylko z niezależnych przyczyn nie miały możliwości przenieść swojego funkcjonowania w formułę online, ale także do rzeczywistości wirtualnej podchodziły z dystansem i odkładały w czasie cyfrową transformację swojego biznesu.

W obecnej sytuacji sektor IT pozostaje jednym z najbardziej stabilnych i dobrze prosperujących. Branża, która jak się okazało, przenika albo uzupełnia wiele biznesów, jednocześnie daje im możliwość przetrwania i dostosowania się do nowej rzeczywistości. Sytuacja pokazała, że od nowych technologii nie warto uciekać, a nawet nadszedł czas, żeby się z nimi zaprzyjaźnić.

Jak pandemia zmieniła biznes?

Ostatni rok to test dla przedsiębiorców. Egzaminowi podlegała szybkość reakcji i weryfikacji możliwości, jakie dla funkcjonowania biznesu oferuje świat IT oraz efektywne zredefiniowanie modeli biznesowych i opracowanie na nowo strategii funkcjonowania firmy.

Wielu menedżerów stanęło przed wyzwaniem, żeby w krótkim czasie przenieść funkcjonowanie firmy w formułę online, wdrożyć system pracy zdalnej i zachować przy tym aktualne standardy pracy. Bez względu na przyjętą przez wiele firm zdalną formułę działania, konieczne stało się zapewnienie efektywnej komunikacji i motywowanie do codziennej pracy w czasie lockdownu, a przy tym wszystkim zadbanie również o siebie, swoje emocje, pojawiający się stres i obciążenie psychiczne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Branża IT pozostaje stabilna mimo kryzysu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA