×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Droids On Roids szuka programistów iOS/Android oraz testerów. Mają szansę na pracę na Bali

- HR-owcy mają swojego rodzaju “markery” filtrujące kandydatów, którzy nie odpowiadają potrzebom organizacji. Programiści mają swoje “markery” na filtrowanie ofert pracy. Jednym z nich jest brak widełek płacowych - mówi Marcin Jurków, chief people officer w Droids On Roids.

Droids On Roids szuka programistów iOS/Android oraz testerów. Mają szansę na pracę na Bali
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

W sierpniu 2016 r. przenieśliście swoje biuro na Bali. Wyjazd 30 pracowników na miesiąc do Indonezji, gdzie różnica czasowa wynosi sześć godzin, to spore wyzwanie. Jak przygotowywaliście się do wyjazdu?

Marcin Jurków, chief people officer w Droids On Roids: - Organizacja wyjazdu dla tylu osób wiąże się z wieloma wyzwaniami. Najwięcej jednak niespodzianek czekało na nas na miejscu. Rzeczy, do których nie mogliśmy się przygotować wcześniej, przed wyjazdem, np. drastyczna zmiana diety, jet lag, problemy z internetem, mocna akustyka w willi w której mieszkaliśmy (głos niósł się o każdej porze dnia, dlatego częste i późne imprezy były mocno negocjowane wewnątrz zespołu), wypadki na skuterach i wiele innych. I chociaż może to brzmieć dramatycznie, to wszyscy wyjazd wspominają bardzo dobrze i nie mogą się doczekać kolejnych edycji.

Jak wyglądała codzienna praca?

- Każdy dzień to była przygoda. Pobyt na Bali przypomina życie na rajskiej wyspie, gdzie swoją pracę przeplatasz okazjonalnym pływaniem w basenie (mieliśmy taki w ogrodzie) lub orzeźwieniem wodą ze świeżo otwartego kokosa.

Podczas weekendów kokosa zamienialiśmy na drinka z palemką. W wolnym czasie byliśmy bardzo aktywni: surfowaliśmy, nurkowaliśmy z żółwiami, opalaliśmy się, jeździliśmy na skuterach, zwiedzaliśmy aktywny wulkan oraz święty las pełen małp. Podziwialiśmy wschody i zachody słońca. Bali nie zostawia praktycznie czasu na beztroskie leniuchowanie. Można powiedzieć, że każdego dnia działo się coś, co wywoływało u nas “wow”.

Wyjazd na Bali kosztował firmę około 160 tys. zł. (Fot. Mat. pras.)
Wyjazd na Bali kosztował firmę około 160 tys. zł. (Fot. Mat. pras.)

Ile kosztował wyjazd?

- Koszt całego przedsięwzięcia to około 160 tys. zł.

Opłacało się? Praca pod palmami przyniosła zakładane efekty?

- Zdecydowanie tak. Wbrew efektom, celem wyjazdu nie była promocja firmy, jednak zasięg marketingowy okazał się być ogromny. Traktujemy to jako miłe zaskoczenie i naukę na przyszłość. Prawdziwym celem podróży była integracja zespołu, zacieśnienie naszych relacji, wspólne przeżycie przygody oraz zrobienie czegoś szalonego - udało nam się to wszystko osiągnąć.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Droids On Roids szuka programistów iOS/Android oraz testerów. Mają szansę na pracę na Bali

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA