×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Doświadczeni pracownicy zarobią niemal 30 tys. zł miesięcznie. Mogą przebierać w ofertach

  • km
  • 31 mar 2023 20:00

Z ubiegłorocznego raportu "Equinix 2022 Global Tech Trends Survey" wynika, że specjaliści od sztucznej inteligencji to grupa, którą najtrudniej zrekrutować. Doświadczeni pracownicy zajmujący się AI liczyć mogą na zarobki sięgające nawet 29 tys. złotych.

Doświadczeni pracownicy zarobią niemal 30 tys. zł miesięcznie. Mogą przebierać w ofertach
Sztuczna inteligencja (AI) i automatyzacja mogą zastąpić aż 30 proc. stanowisk na świecie (fot. Hitesh Choudhary/Unsplash)
REKLAMA
  • W Polsce najbardziej poszukiwanymi pracownikami technicznymi są specjaliści od AI/Machine learning (31 proc.), analitycy danych (28 proc.) oraz technicy IT (24 proc.).
  • W 2023 r. zarobki kształtują się na poziomie 16-26 tys. złotych brutto na UoP oraz 20-29,4 tys. złotych netto (+VAT) na B2B.
  • Z badań firmy PwC wynika, że z rozwiązań technologicznych w procesach poszukiwania kandydatów korzysta 58 proc. firm.

W 2019 r. eksperci z McKinsey & Company oszacowali, że do 2030 roku AI i automatyzacja mogą zastąpić aż 30 proc. stanowisk na świecie. Z kolei dane Światowego Forum Ekonomicznego podają, że dzięki automatyzacji do 2025 roku powstanie o 12 milionów miejsc pracy więcej, niż według prognoz ma zniknąć. 

Z raportu banku inwestycyjnego Goldman Sachs wynika, że sztuczna inteligencja może w przyszłości zastąpić 300 milionów pełnoetatowych miejsc pracy.

- Nie wiemy, w jaki sposób technologia będzie ewoluować ani jak firmy zintegrują ją ze swoim sposobem pracy – skomentował wyniki badania dyrektor think tanku Resolution Foundation Torsten Bell. - Nie oznacza to, że sztuczna inteligencja nie zakłóci sposobu, w jaki pracujemy – ale powinniśmy również skupić się na potencjalnym wzroście standardu życia, dzięki pracy o wyższej wydajności i tańszych usługach. Należy pamiętać także o ryzyku pozostania w tyle, jeśli inne firmy i gospodarki lepiej dostosują się do zmian technologicznych.

Sama praca związana ze sztuczną inteligencją wymaga znajomości wielu technologii, a w ogłoszeniach o pracę najczęściej występujące wymagania to Python, machine learning, SQL, GIT czy Spark. Osoby z tak bogatym bagażem doświadczeń i wiedzy mogą liczyć na zarobki nawet do 29 tys. złotych na B2B.  

Specjaliści i specjalistki AI mogą liczyć na jedne z wyższych zarobków, które rosną z roku na rok  

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Doświadczeni pracownicy zarobią niemal 30 tys. zł miesięcznie. Mogą przebierać w ofertach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA