PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Doradztwo zawodowe: odnowione Centra Informacji i Planowania Karier w Małopolsce

  • Autor: MN
  • 28 cze 2017 15:15

Kraków, Tarnów i Nowy Sącz mają odnowione Centra Informacji i Planowania Karier. Mieszkańcy mogą znaleźć w nich pomoc w rozwoju kariery zawodowej.

Doradztwo zawodowe: odnowione Centra Informacji i Planowania Karier w Małopolsce
Nowe centra informacji i planowania karier to nie tylko zmiana kosmetyczna, ale też większa oferta. (fot. malopolska.pl)
REKLAMA

• W Małopolsce otwarto odnowione Centra Informacji i Planowania Karier, które wzbogacono o nowe usługi oferowane klientom. 

• W centrach można spotkać się z doradcą zawodowym, dokonać bilansów kariery, pozyskać bony na szkolenia czy dotacje na kursy językowe.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Z oferty korzystają nie tylko osoby bezrobotne, a przede wszystkim osoby pracujące, które szukają np. nowych możliwości rozwoju. 

Od czerwca mieszkańcy Małopolski mogą liczyć na wsparcie w odnowionych Centrach Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Krakowską placówkę otworzył po renowacji Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Odnowione centra to nie tylko zmiana wizualna, ale przede wszystkim nowe usługi oferowane klientom, którymi coraz częściej są pracujący mieszkańcy Małopolski, szukający profesjonalnej pomocy w wytyczeniu dalszej ścieżki zawodowej.

Małopolanie, którzy zgłoszą się do centrum z prośbą o pomoc, mogą liczyć m.in. na wykonanie Bilansu Kariery. (fot. malopolska.pl)
Małopolanie, którzy zgłoszą się do centrum z prośbą o pomoc, mogą liczyć m.in. na wykonanie Bilansu Kariery. (fot. malopolska.pl)

- Pamiętam dobrze lata 90., kiedy stopa bezrobocia przekraczało ponad 20 proc. W tej chwili bezrobocie w Małopolsce wynosi zaledwie 6 proc. To dobra informacja, ale także wyzwania, które przed nami w związku z tym stoją – mówił marszałek Jacek Krupa.

Zaznaczył, że dotyczą one chociażby przekwalifikowania osób, które nie do końca odnajdują się na współczesnym rynku pracy lub które po prostu szukają nowych możliwości rozwoju. Pomocy w znalezieniu odpowiedniej kadry szukają także pracodawcy. To właśnie w odnowionych Centrach Informacji i Planowania Kariery mają oni możliwość spotkać się z doradcą zawodowym i uzyskać niezbędną pomoc.

- Szacujemy, że tylko w tym roku doradcy udzielą wsparcia ponad 9 tys. osób w całej Małopolsce - zaznaczył marszałek.

Na jakie wsparcie mogą liczyć mieszkańcy?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Doradztwo zawodowe: odnowione Centra Informacji i Planowania Karier w Małopolsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA