×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dolnośląska policja potwierdza: Odwołany komendant miejski był pod wpływem alkoholu

  • Autor: PAP/JS
  • 5 sty 2018 20:11

Odwołany komendant miejski policji we Wrocławiu podinsp. Zbigniew Raczak był pod wpływem alkoholu, tak wynika z powadzonego postępowania wyjaśniającego – powiedział rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski.

Dolnośląska policja potwierdza: Odwołany komendant miejski był pod wpływem alkoholu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Podinsp. Zbigniew Raczak został w nocy ze środy na czwartek *3/4 stycznia) znaleziony pod jednym ze sklepów we Wrocławiu. Według mediów policjant miał być pijany, bez butów i z rozbitą głową. Trafił na jeden z wrocławskich szpitalnych oddziałów ratunkowych.

W piątek rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski powiedział, że z zebranych do tej pory materiałów w postępowaniu wyjaśniającym wynika, że Raczak był wówczas pod wpływem alkoholu. "Wynika to m.in. z relacji świadków oraz relacji służb, które wówczas interweniowały. Te materiały, na ten moment, wskazują, że w grę wchodził alkohol - i to było przyczyną zaistniałych wówczas okoliczności" - powiedział Petrykowski.

Rzecznik przyznał, że były już komendant miejski w nocy ze środę na czwartek nie został przebadany alkomatem. "Nie było ku temu podstaw" - powiedział Petrykowski.

Rzecznik przypomniał, że w czwartek wieczorem komendant wojewódzki policji we Wrocławiu odwołał podinsp. Raczaka z funkcji komendanta miejskiego policji. "Biorąc pod uwagę zachowanie i okoliczności, w jakich znalazł się ten oficer policji, które były złamaniem zasad etyki zawodowej, wszczęte zostało również w stosunku do niego postępowanie dyscyplinarne" - powiedział Petrykowski.

Rzecznik przyznał, że podinspektor Raczak był pod wpływem alkoholu w czasie wolnym od służby. "Jednak to oficer policji na wysokim stanowisku; powinien być on wzorem dla swoich podwładnych, (...) dlatego też Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu zdecydował o wszczęciu również postępowania administracyjnego w kierunku zwolnienia tego oficera ze służby" - dodał Petrykowski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dolnośląska policja potwierdza: Odwołany komendant miejski był pod wpływem alkoholu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA