Dofinansowanie na własny biznes na Podkarpaciu. Może powstać 2,5 tys. nowych firm

• Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłosił listę projektów, które zostały wybrane do dofinansowania w ramach konkursu na wspieranie rozwoju przedsiębiorczości.
• Na ogłoszonej liście znajdują się 32 podmioty, są to m.in. firmy, stowarzyszenia i fundacje.
• Do rozdysponowania było 130 mln zł, dzięki tym pieniądzom powstanie ponad 2,5 tys. miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dofinansowanie na własny biznes na Podkarpaciu. Może powstać 2,5 tys. nowych firm

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

1 sie 2016 20:24


Jak poinformował dyrektor WUP Tomasz Czop, ogłoszenie listy projektów wybranych do dofinansowania oznacza, że w najbliższym czasie zainteresowani będą mogli starać się o bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie własnego biznesu.

Przypomniał, że niemal dwukrotnie zwiększona została pula pieniędzy w tym konkursie niż pierwotnie zakładano. "Do wykorzystania jest zatem blisko 130 mln zł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej" - dodał Czop.

Dofinansowanie na zakładanie własnego biznesu od lat cieszy się na Podkarpaciu dużym zainteresowaniem. Na ogłoszonej liście znajduje się 32 podmioty, są to m.in. firmy, stowarzyszeń i fundacje, które będą rozdzielać bezzwrotne wsparcie osobom, które chcą założyć własną firmę. Procedura naboru wniosków powinna ruszyć we wrześniu br. Maksymalna kwota dotacji wynosi ok. 24 tys. zł na osobę.

Dyrektor WUP podkreślił, że dotacje muszą być poprzedzone m.in. szkoleniami i indywidualnym doradztwem. "Liczymy, że dzięki umiejętnemu wykorzystaniu tej dużej kwoty na Podkarpaciu powstanie ponad 2,5 tys. nowych firm, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą" - zaznaczył Czop.

Czytaj więcej TUTAJ

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.