Dodatkowe wsparcie finansowe dla przedsiębiorczych kobiet

Już nie tylko na terenach o najniższym bezrobociu przedsiębiorcze kobiety mogą liczyć na wsparcie. Chodzi o niskooprocentowane pożyczki z Funduszu Pożyczkowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dodatkowe wsparcie finansowe dla przedsiębiorczych kobiet

PODZIEL SIĘ


Autor: PolskieRadio.pl

12 lis 2015 10:56


Od kwietnia tego roku środki z funduszu dostępne były tylko dla kobiet chcących założyć lub rozwijać firmę w wybranych regionach Polski. Pożyczki udzielane były w powiatach, gdzie bezrobocie wśród kobiet było największe. Jednak teraz zasięg geograficzny wsparcia został rozszerzony na teren całej Polski - i to bardzo dobre rozwiązanie tłumaczy Monika Zaręba z Pracodawców RP.

- W tym momencie możliwość skorzystania z pożyczki została rozszerzona na teren całego kraju. Warunkiem jest jednak to aby ta działalność gospodarcza była prowadzona na terenie Polski. Istnieją też pewne ograniczenia dotyczące prowadzenia tej działalności, wszystko jest opisane w regulaminie tej pożyczki. Wszystkie szczegóły wsparcia można znaleźć na stronach PARP - tłumaczy Zaręba.

Można dostać nawet 40 tys. pożyczki

Kobiety, które prowadzą lub zamierzają podjąć w Polsce działalność gospodarczą w Polsce mogą pożyczyć od 20 tys. zł do 40 tys. zł. Pożyczka z projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przewidziana jest na 5 lat. Jednak wykorzystanie środków musi nastąpić w ciągu jednego roku od daty otrzymania pieniędzy. Oprocentowanie pożyczki dla kobiet jest stałe i wynosi 2 proc. w stosunku rocznym. Przedsiębiorcza kobieta będzie mogła uzyskać pożyczkę tylko raz w okresie realizacji projektu.

Czytaj też: PARP: Przedsiębiorcy będą mogli uzyskać wsparcie na innowacyjne projekty

Wsparcie może być przeznaczone na pokrycie wydatków, niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Wydatki jak informuje resort gospodarki na swoich stronach mogą być związane z nabyciem albo wytworzeniem środków trwałych (z wyłączeniem nieruchomości), zakupem usług (z wyłączeniem usług doradczych), zakupem wartości niematerialnych i prawnych, adaptacją obiektów biurowych, produkcyjnych, usługowych lub handlowych, zakupem materiałów i wyposażaniem oraz ustanowieniem lub utrzymaniem zabezpieczenia należytego wykonania zobowiązań wynikających z umowy pożyczki.

Kobiety potrzebują wsparcia

- Pomysł rozszerzenia wsparcia finansowego kobietom w zakładaniu własnych biznesów jest bardzo dobry i potrzebny. Kobiety trudno podejmują decyzje o zmianie pracy, głównie ze względu na potrzebę stabilizacji, macierzyństwo - tłumaczy Monika Zaręba z Pracodawców RP.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.