PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

BGK: Dodatkowe pieniądze na pożyczki dla przedsiębiorców

  • Autor: PAP/AT
  • 14 lip 2020 11:58

Bank Gospodarstwa Krajowego przeznaczy kolejne 0,5 mld zł ze środków unijnych przekazanych przez minister funduszy i polityki regionalnej na pożyczki płynnościowe z Programu Inteligentny Rozwój - poinformował BGK.

BGK: Dodatkowe pieniądze na pożyczki dla przedsiębiorców
To już drugie zwiększenie kwoty przeznaczonej na pożyczki płynnościowe (fot. shutterstock)
REKLAMA

Jak informuje BGK, to już drugie zwiększenie kwoty przeznaczonej na te pożyczki. Instytucje finansujące współpracujące z BGK ruszają z nowymi naborami wniosków pożyczkowych od przedsiębiorców. Zwiększenie kwoty to efekt ogromnego zainteresowania przedsiębiorców. Łącznie pula przekazanych środków na pożyczki płynnościowe sięgnęła 1 mld zł.

"Część środków z nowej puli trafi do instytucji finansujących, które w kwietniu i maju otrzymały wnioski na kwotę kilkukrotnie przekraczającą środki przyznane im na ten cel. Nowe środki wesprą zatem firmy, które nie dostały pożyczki z powodu wyczerpania środków. Część pieniędzy - około 200 mln zł - zostanie przekazana nowym instytucjom finansującym, które uruchamiają właśnie nowe nabory" - powiedział Paweł Chorąży, dyrektor zarządzający pionem funduszy europejskich w BGK.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: BGK zbadał popularność tarczy antykryzysowej

"Duża liczba składanych wniosków o pożyczki świadczy o tym, że przedsiębiorcy potrzebują takiego wsparcia, jakie oferujemy im w ramach Funduszu Pożyczkowego Wsparcia Płynności. W odpowiedzi na potrzeby firm zwiększyliśmy wartość tego instrumentu od początkowych 400 mln zł do ponad 1 mld zł. Zakładamy, że łącznie ze wsparcia w formie pożyczek płynnościowych ze środków Programu Inteligentny Rozwój skorzysta ponad tysiąc polskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw".

Liczę na to, że nowi pośrednicy niezwłocznie przystąpią do przyjmowania wniosków o pożyczki od przedsiębiorców oraz szybko i sprawnie przeprowadzą proces ich oceny i wypłaty środków dodała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Pożyczki płynnościowe są częścią Funduszowego Pakietu Antywirusowego wspierającego Tarczę Antykryzysową dla firm. Środki pochodzą z Funduszy Europejskich dla mikro-, małych i średnich firm. Główną zaletą pożyczki jest jej połączenie z dotacją, która pokrywa w całości koszty oprocentowania. W praktyce przedsiębiorca spłaca tylko raty kapitałowe.

Pieniądze można przeznaczyć, np. na uregulowanie bieżących potrzeb firm, zapłatę pensji pracowników czy należności u kontrahentów. Wysokość pożyczki jest ustalana indywidualnie, przedsiębiorca nie musi mieć wkładu własnego. Pożyczkę można spłacać do 6 lat z możliwością skorzystania z wakacji kredytowych czy też 6-miesięcznej karencji.

Dotychczas w całym kraju przedsiębiorcy złożyli blisko 2 tys. wniosków na kwotę ponad 1,2 mld zł. O pożyczki płynnościowe z Programu Inteligentny Rozwój ubiegają się głównie małe (45 proc. złożonych wniosków) i mikro przedsiębiorstwa (33 proc. złożonych wniosków).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: BGK: Dodatkowe pieniądze na pożyczki dla przedsiębiorców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Chris Young 2020-07-15 23:21:24

    Uwagę!!! Ramsay Hill Finance Plc oferuje przedsiębiorcom możliwość łatwego dostępu do pożyczek w szybkim, przejrzystym i wydajnym środowisku. Nasza wiedza i międzynarodowe standardy zapewniają naszym klientom jakość usług i dostawy, Naszą podstawową usługą jest dostarczanie międzynarodowych finansowania projektów firmom, firmom i organizacjom znaczących projektów zagospodarowania terenu w branży rozrywkowej, turystycznej, rozrywkowej i budowlanej, oferujemy również pożyczkę indywidualną, pożyczkę prywatną, pożyczkę na spłatę zadłużenia; Ramsay Hill Finanse Plc Pożyczki Przegląd: Pożyczki obecnie wahają się od $5,000.00 do $4.5 Milionów; maksymalny termin zapadalności wynosi 18 miesięcy; w przypadku większych kredytów prosimy odwiedzić sekcję MŚP* Nie jest wymagane zbadane sprawozdanie finansowe* Elastyczne zabezpieczenia w zależności od wielkości kredytu (artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt biznesowy, towary w magazynie, pojazdy, mienie itp.) Elastyczne wymagania dotyczące dokumentacji* Długoletni klienci z nienagannym rekordem spłaty kwalifikują się do kolejnych obniżek stóp procentowych i jeszcze szybszego przetwarzania kredytów* Uprzejmie informujemy, że wszystkie wnioski są poddawane ocenie na miejscu przez jednego z naszych agentów przed podjęciem decyzji przez komisję. Ramsay Hill Finance Plc Dane kontaktowe: Kontaktowy adres e-mail: ramsayhillfinance07@aol.com Dzięki za twój czas, życzę wszystkiego najlepszego... Z poważaniem, Chris Young Oficer reklamy Ramsay Hill Finanse Plc

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA