PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Dlaczego zmieniamy pracę? Liczymy na wyższe płace, rozwój i awans

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 28 sie 2019 11:05

Sytuacja na rynku sprzyja specjalistom posiadającym odpowiednie kompetencje i przekłada się na ich niesłabnący optymizm. Powoduje, że kandydaci biorą pod uwagę więcej aspektów potencjalnego miejsca pracy niż dotychczas.

Dlaczego zmieniamy pracę? Liczymy na wyższe płace, rozwój i awans
Odejście od pracodawcy jest często powodowane brakiem satysfakcji z obowiązków lub złymi relacjami w środowisku pracy (fot. pxhere.com/domena publiczna)
REKLAMA
  • Agencja Hays zdecydowała się sprawdzić, na jakie aspekty zatrudnienia kandydaci-specjaliści zwracają głównie uwagę.
  • Okazuje się, że na znaczeniu zyskują pakiety socjalne czy elastyczność grafiku pracy. Jednak nadal kluczowym motywatorem pozostaje wyższa płaca.
  • Ponadto sporo osób biorących udział w badaniu jest zainteresowane zmianą pracy.

Z badań Hays Poland wynika, że większość pracowników optymizmem patrzy w swoją zawodową przyszłość. Niezmiennie wysoki, przekraczający 80 proc. odsetek zatrudnionych deklaruje jednocześnie posiadanie wszystkich kompetencji niezbędnych na zajmowanym obecnie stanowisku oraz umiejętności, które z powodzeniem może wykorzystać w nowej organizacji. I choć firmy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić zatrudnionym możliwości rozwoju kariery i tworzyć przyjazne miejsca pracy, to dla pracowników nie są to wystarczające argumenty, aby pozostać w firmie. Tylko co piąty pracownik deklaruje, iż nie rozważa zmiany pracy.

Głównym powodem, dla którego pracownicy rozważają zmianę pracy, jest chęć uzyskania wyższego poziomu wynagrodzenia oraz bogatszego pakietu świadczeń pozapłacowych. Na kolejnych miejscach listy najczęstszych powodów rozpoczęcia poszukiwań zawodowych znajdują się możliwości rozwoju, lokalizacja, współpracownicy, przełożony, charakter pracy, elastyczność oraz wizerunek firmy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Odejście od obecnego pracodawcy jest powodowane brakiem satysfakcji w wymienionych obszarach - złymi relacjami, nieatrakcyjnymi warunkami zatrudnienia lub poczuciem niedopasowania obecnej roli do swoich możliwości i aspiracji - lub dostrzeganiem na rynku perspektywy znalezienia jeszcze lepszej pracy. Dużą zmianą wobec ubiegłych lat jest odsetek pracowników kierujących się postrzeganiem obecnego pracodawcy i jego branży.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dlaczego zmieniamy pracę? Liczymy na wyższe płace, rozwój i awans

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA