Dlaczego Oracle potrzebuje aż dwóch szefów?

Larry Ellison, założyciel firmy Oracle i jej CEO przez 37 lat oddaje stery. Firma będzie teraz rządzona przez dwóch szefów, a kierowana w zasadzie przez trzech, bo Ellison nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dlaczego Oracle potrzebuje aż dwóch szefów?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 wrz 2014 9:14


Obowiązki Ellisona jako CEO przejmą: Mark Hurd, prezes firmy oraz Safra Catz, dyrektor finansowy. Larry Ellison pozostanie w Oracle jako dyrektor ds. technologii oraz przewodniczący rady dyrektorów.

Czytaj też: Larry Ellison rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego Oracle

Czy aż dwie osoby są potrzebne, żeby zastąpić odchodzącego w cień, 70-letniego już Ellisona?

- Jesteśmy ogromną firmą, która zatrudnia ponad 130 tys. osób na całym świecie. Dlatego też potrzebujemy silnego przywództwa - powiedział Mark Hurd podczas spotkania z dziennikarzami w San Francisco.

Czytaj też: Oto 12 najlepiej wynagradzanych prezesów świata

Sam Ellison twierdzi z kolei, że utrzymanie takiego zespołu zarządzającego było zawsze jego bezwzględnym priorytetem.

- Naszej trójce pracuje się dobrze ze sobą od kilku lat, dlatego planujemy kontynuować współpracę w dającej się przewidzieć przyszłości - dodaje.

Pojawiają się jednak głosy, że oddanie sterów dwóm osobom, to pierwszy krok w planie sukcesji Ellisona. Być może kiedy założyciel Oracle, zdecyduje się już odejść na emeryturę (za pięć, może dziesięć lat), Oracle znów będzie miało tylko jednego szefa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.