Dlaczego Maciej Stańczuk stracił posadę w Polimeksie?

W nieoczekiwanym odwołaniu Macieja Stańczuka z zarządu Polimeksu-Mostostalu trudno doszukiwać się merytorycznego uzasadnienia. W sumie to już piąta w ciągu 2,5 roku zmiana w fotelu szefa restrukturyzowanej grupy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dlaczego Maciej Stańczuk stracił posadę w Polimeksie?

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)

wnp.pl

3 kwi 2015 19:59


W czwartek 2 kwietnia rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu odwołała Macieja Stańczuka ze składu zarządu spółki i powierzyła obowiązki prezesa Joannie Makowieckiej-Gaca.

P.o. prezesa Polimeksu Stańczuk był od 9 maja 2014 r., gdy rezygnację z tej funkcji złożył Gregor Sobisch. Wcześniej, od lutego 2014 r., był wiceprezesem Polimeksu.

Kolejnej zmiany warty w Polimeksie raczej nikt się spodziewał. Jeszcze pod koniec ubiegłego miesiąca Stańczuk zapowiadał przygotowanie w tym półroczu nowej strategii dla grupy.

Powody odwołania Stańczuka nie zostały podane. Zapytaliśmy o nie zatem przedstawicieli głównych akcjonariuszy Polimeksu, czyli Pekao (17,41 proc.), PKO BP (14,66 proc.), TFI PZU (8,75 proc.) oraz ARP (poprzez SPV Operator 6,92 proc. z opcją wzrostu do 33 proc. po zamianie obligacji).

Tomasz Bogusławski z biura komunikacji grupy Pekao przekazał, że bank nie komentuje wewnętrznych spraw Polimeksu, ani zmian kadrowych, które miały miejsce w spółce.

Łukasz Ogonowski z biura komunikacji korporacyjnej PZU wskazał, że spółka nie będzie komentować decyzji RN Polimeksu. Podobnie odpowiedział też Dominik Modrzejewski z departamentu komunikacji korporacyjnej PKO BP.

Joanna Zakrzewska, rzecznik ARP, stwierdziła z kolei, że z zasady Agencja nie komentuje decyzji rad nadzorczych spółek, w które ARP jest zaangażowana.

Jednocześnie podkreśliła, że Agencja traktuje inwestycję w Polimex-Mostostal długoterminowo i wierzy w to, że spółka odzyska pozycję rynkową.

Decyzji rady nadzorczej Polimeksu w rozmowie z wnp.pl nie chciał komentować sam Maciej Stańczuk. Natomiast w rozmowach z przedstawicielami branży dominuje odczucie, że przyczyn odwołania Stańczuka należy raczej dopatrywać się w kategoriach personalnych niż wynikających z merytorycznej oceny jego dokonań.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Józek 2015-04-30 19:13:12

zapewne nie chciał brać w łapę

nowy 2015-04-23 10:40:44

Miejmy nadzieję że prezes Soloz nie zatrudni Stanczuka w Plus Banku. Wątpliwe kompetencje Stańczuka zostały potwierdzone wyrzuceniem z Polskiego Banku Przedsiębiorczości, Budimex (RN), Polimexu.

maverik 2015-04-07 08:29:06

Tam cała ekipa jest udana, zbieranina z przypadku, wszyscy wartościowi ludzie odeszli albo zostali usunięci gdyż byli niewygodni dla Stańczuka i reszty. Cały zarząd nadaje się tylko do wymiany.