PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Delegowanie obowiązków w wersji hybrydowej to trudna sprawa

Komunikacja, delegowanie obowiązków, kontrola i motywacja - to czynniki, które w firmach muszą dziś ulec zmianie. Z badań wynika, że trzech na pięciu pracodawców zamierza wprowadzić w swojej organizacji hybrydowy model pracy. To oznacza, że by osiągać dobre wyniki, nauczyć się trzeba nowego sposobu zarządzania zespołami.

Delegowanie obowiązków w wersji hybrydowej to trudna sprawa
Rozproszone zespoły wymagają od liderów zmiany w sposobie zarządzania (fot. Surface/Unsplash)
REKLAMA
  • - Decydując się na pracę w zespole rozproszonym, powinniśmy być świadomi, że będzie się ona różnić od tradycyjnego schematu. Kierownicy i menedżerowie muszą odejść od dotychczasowych przyzwyczajeń i zacząć rozliczać pracowników przede wszystkim z efektów - uważa Natalia Gozdowska,  business development director w Altkom Akademii.
  • Wybór lidera zespołu realizującego określone zadanie w zespole rozproszonym to test dla menedżera. Pokazuje bowiem, na ile zarządzający zna swój zespół.
  • Prócz odpowiedniego wyboru członków zespołu i jego lidera, istotnym elementem jest dostarczenie odpowiednich narzędzi ułatwiających pracę czy komunikację wewnątrz zespołu.

Z najnowszego raportu Cushman & Wakefield wynika, że 30 proc. pracodawców, którzy deklarują przejście na hybrydowy model pracy, decyzję dotyczącą liczby dni spędzonych w biurze i w domu pozostawia swoim pracownikom. Drugim najczęściej wdrażanym modelem hybrydowym są maksymalnie dwa dni pracy zdalnej w tygodniu - tak deklaruje 28 proc. pracodawców. Na podium zestawienia (21 proc.) jest również tryb trzech dni pełnienia obowiązków zawodowych poza biurem.

Zobacz: Pracodawcy nie chcą pracy całkowicie zdalnej. Stawiają na inne rozwiązanie

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rozproszone zespoły wymagają od liderów zmiany w sposobie zarządzania. Zmianie ulec powinien (właściwie musi) sposób komunikacji. Inaczej należy podchodzić do delegowania obowiązków, kontrolowania efektów i motywowania pracowników.

- Trzeba pamiętać o tym, że formy pracy zdalnej wymagają jeszcze bardziej uważnego podejścia do pracownika, empatii, budowania relacji, pracy na mocnych stronach, doceniania i wzmacniania zaangażowania. Przy braku możliwości codziennych spotkań w biurze, należy szukać innych form integracji pracowników i budowania ich poczucia przynależności do zespołu oraz współodpowiedzialności za realizowane projekty biznesowe - komentuje dla PulsHR.pl Natalia Gozdowska, business development director w Altkom Akademii.

Elastyczność przede wszystkim

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Delegowanie obowiązków w wersji hybrydowej to trudna sprawa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA