Z raportu PwC wynika, że luka kadrowa do 2025 roku wyniesie 1,5 mln osób. Już dziś brakuje kierowców, programistów, budowlańców. W jaki sposób poradzić sobie z deficytem rąk, demografią i geopolityką - na te pytania odpowiedzi szukać będą uczestnicy sesji "Rynek pracy w Polsce" zorganizowanej w ramach EEC Trends.
- Podczas panelu (20 stycznia, godzina 12:00) eksperci poruszą takie zagadnienia jak deficyt rąk i kompetencji, branże i specjalności pod szczególną presją braków kadrowych.
- EEC Trends to cykl debat o perspektywach i kierunkach rozwoju polskiej gospodarki. Przedsiębiorcy, inwestorzy, eksperci i przedstawiciele rządu wezmą udział w dyskusjach, których wnioski nakreślą kształt agendy XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
- Rejestracja na wydarzenie trwa do 19 stycznia (do godziny 15:00), odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej EEC Trends
EEC Trends to kontynuacja Forum Zmieniamy Polski Przemysł - jednej z najważniejszych debat o perspektywach i kierunkach rozwoju polskiej gospodarki.
Uczestnicy EEC Trends oprócz debat na kluczowe dla gospodarki tematy, będą mogli wysłuchać rozmów 2:1, polemik w wąskim gronie czy wystąpień ekspertów.
Wśród tematów poruszanych podczas EEC Trends nie może zabraknąć rynku pracy oraz wszystkich zmian, jakie go dotyczą w najbliższej i dalszej przyszłości.
Rynek pracy w Polsce
Z raportu PwC wynika, że do 2025 roku deficyt kadrowy wyniesie w Polsce 1,5 mln osób. Pytanie w jaki sposób poradzić sobie z narastającym problemem braku rąk do pracy, będzie tematem przewodnim sesji "Rynek pracy w Polsce".
Podczas panelu( 20 stycznia, godzina 12:00) eksperci poruszą takie zagadnienia jak deficyt rąk i kompetencji, branże i specjalności pod szczególną presją braków kadrowych.
Prelegenci szukać będą odpowiedzi na pytanie jaką rolę pełnią pracownicy z zagranicy na polskim rynku pracy, co jest ważniejsze - aktywizacja rezerw własnych czy ułatwienia dla migrantów. Kolejnym z wątków poruszonych podczas debaty będą zagadnienia z zakresu demografii, wzrostu gospodarczego i geopolityki.
Udział w panelu wezmą:
- Andrzej Korkus, prezes EWL
- Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego
- Marta Łażewska, Grupa WB
- Michał Maciuk, chief sales oficer w firmie Flexee
- Patryk Madaj, krajowy dyrektor ds. personalnych w ABB


Słowa kluczowe
- EEC Trends
- EEC 2022
- Europejski Kongres Gospodarczy
- rynek pracy
- Andrzej Korkus
- Andrzej Kubisiak
- Anna Rulkiewicz
- Marta Łażewska
- Michał Maciuk
- Patryk Madaj
- Stanisław Szwed
KOMENTARZE (0)