Darmowe posiłki, masaże, tygodnie płatnego urlopu na start… Te firmy dają Amerykanom takie rzeczy, że można zazdrościć

Dla pracowników nie tylko pieniądze mają znaczenie. Aby zatrzymać w firmie pracownika, pracodawcy coraz częściej decydują się na wprowadzenie atrakcyjnych dodatków pozapłacowych. Oto 14 najbardziej atrakcyjnych benefitów.

Autor: Justyna Koc 28 paź 2014 6:20

REKLAMA

Miesięczny płatny urlop

„Business Insider” stworzył listę najciekawszych benefitów, które są godne pozazdroszczenia. Jeden z nich oferuje firma Epic Systems, która dostarcza oprogramowanie medyczne dla służby zdrowia, a przy tym nie zapomina o zdrowiu swoich pracowników.

Ci, którzy przepracowali pięć lat w spółce mogą wziąć miesięczny płatny urlop. Co więcej, jeśli zatrudniony zdecyduje się na wyjazd w celach naukowych do kraju, w którym jeszcze nie był, wówczas firma pokryje większość kosztów podróży pracownika i osoby towarzyszącej.

To jeszcze nie wszystko. W biurze w Veronie w stanie Wisconsin Epic wybudował tunel dla pracowników w stylu Indiana Jones, sala konferencyjna znajduje się w… domku na drzewie. Jest też fosa wokół budynku i mnóstwo zieleni. (Fot. Facebook)


Puls HR Puls HR

Darmowe posiłki, masaże, tygodnie płatnego urlopu na start… Te firmy dają Amerykanom takie rzeczy, że można zazdrościć


REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

polak 2014-11-01 20:27:50

U nas masaż dla pracownika jako motywator też staje się powszechny więc nie jest to tylko luksus amerykańskich pracowników. W Krakowie firma Black Tree ma w swojej ofercie Program WorkSite: Zdrowe Biuro, tzw. masaż biurowy. Potocznie wśród pracowników na WorkSite mówi się, że jest to forma zdrowego spędzania przerwy! Myślę, że masaż biurowy dobrze został przyjęty jako motywator pozapłacowy.