PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Daniel Obajtek: W Grupie Energa ma być o kilkanaście spółek mniej

  • Autor: PAP/JS
  • 5 kwi 2017 16:21

Liczba spółek w Grupie Energa spadnie o kilkanaście, firma szuka też oszczędności – poinformował prezes Energi, Daniel Obajtek. Obecnie do Grupy należy 48 firm. Wskazał, że zwolnienia mogą dotyczyć kadry dyrektorskiej.

Daniel Obajtek: W Grupie Energa ma być o kilkanaście spółek mniej
Wraz ze zmianą organizacyjną Grupy, ilością spółek, departamentów zmieniony ma być też regulamin jej działania Fot. mat. pras.
REKLAMA

Podczas spotkania z dziennikarzami prezes Energi, Daniel Obajtek poinformował, że 12 kwietnia związki zawodowe otrzymają projekt nowego modelu całej Grupy. "Ta grupa nie może składać się z 48 firm, nie może być tylu firm serwisowych, wykonawczych" - tłumaczył. "Jaki to jest model: 48 spółek (…) rozrost kadry menadżerskiej " - mówił.

Prezes wyjaśnił, że wg dwóch koncepcji restrukturyzacji, w Grupie może być minimum 11 połączonych lub przejętych przez inne spółki firm. Zaznaczył, że może to też być ok. 15 spółek. "To jest ważne, jeśli chodzi o zakupy, o obrót, wykonanie pewnych rzeczy ustawowych, finansowych, o zamówienia, bo to generuje dodatkowe etaty i dodatkowe obciążenia" - argumentował. Powiedział, że trwają rozmowy ze związkami zawodowymi na ten temat i jak zaznaczył, "większość związków zawodowych jest za tym, żeby pewne spółki połączyć". Wymienił, że chodzi m.in. o spółki serwisowe, wykonawstwa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wraz ze zmianą organizacyjną Grupy, ilością spółek, departamentów zmieniony ma być też regulamin jej działania. Podkreślił, że w firmie nie będzie zwolnień. "Nie będzie żadnej redukcji zatrudnienia, może być redukcja paru panów prezesów" - dodał. "Istotą nie jest redukcja zatrudnienia, ale sposób zarządzania firmą" - podkreślił. Zwrócił uwagę, że chciałby, aby "część załogi pod krawatem w jakiś sposób ograniczyć na rzecz zatrudnienia pracowników fizycznych np. monterów". "A wręcz chcemy zwiększyć kadrę, która wykonuje prace techniczne" - zaznaczył.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Daniel Obajtek: W Grupie Energa ma być o kilkanaście spółek mniej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA