×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Czym skusić Zetki? Biuro i forma pracy mają dla nich duże znaczenie

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 11 gru 2020 17:39

Biuro skrojone na miarę potrzeb pokolenia Z powinno być odzwierciedleniem kultury organizacyjnej, wyróżniającej się jakością, opartej na zaufaniu, wzajemnym szacunku, gdzie codzienna możliwość interakcji z koleżankami i kolegami oraz z kompetentnymi przełożonymi jest najlepszym benefitem, zachęcającym do pracy - mówi Anna Trochim, country HR manager w Cushman & Wakefield.

Czym skusić Zetki? Biuro i forma pracy mają dla nich duże znaczenie
Ludzie z pokolenia Zet nie znają świata sprzed Internetu (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Firma doradcza Cushman & Wakefield opublikowała raport „Generacja Z: Miejsce pracy liderów jutra”.
  • Wynika z niego, że prawie 70 proc. przedstawicieli pokolenia Z marzy o dobrej atmosferze w miejscu pracy i o rozwijaniu swoich umiejętności.
  • Ludzie z pokolenia Zet nie znają świata sprzed Internetu. To oznacza, że w dużej mierze konsumują życie i świat online oraz korzystają z technologii do podtrzymywania więzi - mówi Joanna Malinowska-Parzydło, executive partner w Younicorn.

Pokolenie Z to osoby młode, urodzone po 1995 roku. Dopiero wchodzą na rynek pracy. Dlatego ich obecność ma realny wpływ na zmiany zachodzące w otoczeniu biznesowym. Zaś zrozumienie ich potrzeb, oczekiwań i zachowań jest istotnym wyzwaniem dla większości organizacji.

Tu chcą pracować Zetki

Pokolenie Z opisuje swoje wymarzone miejsce pracy jako przestrzeń wspierającą zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie nowych umiejętności. Takie oczekiwania miało blisko 70 proc. badanych. Drugim bardzo ważnym aspektem dla generacji Z jest dobra atmosfera w pracy (64 proc.). Przedstawiciele pokolenia Z chcą mieć również poczucie niezależności oraz możliwość elastycznego wyboru miejsca i godzin pracy.

- Ludzie z pokolenia Zet nie znają świata sprzed Internetu. To oznacza, że w dużej mierze konsumują życie i świat online oraz korzystają z technologii do podtrzymywania więzi. Równocześnie mają niezaspokojoną potrzebę rozmowy, budowania prawdziwych, niefejkowych relacji, przeżywania, doświadczania i uczenia się w świecie offline. Jak pokazują badania, są pragmatyczni i racjonalni, świadomi swoich potrzeb. Ponieważ społecznościowo realizują się w Internecie, to w pracy chcą pracować – otrzymywać jasne cele od kompetentnych, profesjonalnych szefów oraz pracować na indywidualny sukces i spełniać się zawodowo w warunkach, które pozytywnie wpływają na długość dobrego życia - mówi Joanna Malinowska-Parzydło, executive partner w Younicorn, think tank HR influencers.

Wymarzony pracodawca

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Czym skusić Zetki? Biuro i forma pracy mają dla nich duże znaczenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA