Czy Zuckerberg jako szef zasługuje na lajka?

Jak się pracuje z założycielem i CEO Facebooka, największego serwisu społecznościowego świata? Jaki jest styl zarządzania Marka Zuckerberga i czy... da się go lubić?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czy Zuckerberg jako szef zasługuje na lajka?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 sie 2014 11:36


Mimo młodego wieku Zuckerberga (obecnie ma 30 lat), jego rządy charakteryzują się zdecydowanym profesjonalizmem. W praktyce oznacza to, że jest szefem wymagającym, o niskiej wrażliwości emocjonalnej względem swoich pracowników. Poza tym Zuckerberg cierpi na zespół Aspergera - podaje "Business Insider".

Czytaj też: W Facebooku i Google cotygodniowe spotkania z CEO to norma

Andrew Bosworth, który prowadził niegdyś bloga "Pracując z Zuckerbergiem" charakteryzuje CEO Facebooka następująco: Zuckerberg oczekuje debaty, nie jest sentymentalny, trudno odwieść go od realizacji beznadziejnych pomysłów - on żyje w pełni swoimi ideami, wszystko co wydaje mu się słuszne wdraża w życie, bez względu na okoliczności.  Ale jest też dobrym szefem dla ludzi, którzy chcą się rozwijać - popycha ich do przodu.

- Zawsze, kiedy odwiedzam główną siedzibę, jest w pracy i omawia coś ze swoimi inżynierami. Bez jego wiedzy nic się tam nie dzieje - mówiła w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Nicole Mendelsohn, wiceprezes Facebooka i szefowa firmy na Europę i Bliski Wschód.

Podkreśla, że jest bardzo otwarty w kontaktach wewnątrzfirmowych. - Każdego tygodnia w piątek mamy ogólnofirmową sesję pytań i odpowiedzi, w czasie której menedżerowie z całego świata mogą mu zadać każde pytanie - wyjaśnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.