PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Czy zatrzymanie byłych szefów Work Service położy się cieniem na reputacji agencji zatrudnienia?

Byli członkowie władz spółki Work Service zostali zatrzymani. Eksperci z rynku agencji zatrudnienia, komentując zatrzymanie osób związanych z firmą WS, zastanawiają się, jaki wpływ będzie miała zaistniała sytuacja na ich branżę. Nie ma optymizmu, ale jest nadzieja, że sektor wypracował sobie na tyle silną pozycję, aby nie było trzęsienia ziemi. Niektórzy jednak podkreślają, że nadzieja ta może być złudna.

Czy zatrzymanie byłych szefów Work Service położy się cieniem na reputacji agencji zatrudnienia?
Byli członkowie władz spółki Work Service zostali zatrzymani (Fot. ilustracyjne/Shutterstock)
REKLAMA
 • Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Centralnego Biura Śledczego Policji na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie zatrzymali w środę, 12 października byłych członków spółek z branży outsourcingowej: związanych z agencją pracy tymczasowej Work Service - Tomasza Misiaka, Iwonę S., Tomasza H. oraz prezydenta Konfederacji Lewiatan Macieja Wituckiego.
 • Powodem zatrzymań mają być zarzuty wyłudzenia ponad 32 milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 • Agencje zatrudnienia obawiają się, że branża rekrutacyjna będzie musiała ponieść konsekwencje zaistniałej sytuacji - odbije się to na ich wizerunku.
 • Są jednak i tacy, którzy uważają, że działania jednej firmy nie powinny mieć silnego przełożenia na cały rynek usług HR.

Funkcjonariusze CBA i CBPŚ zatrzymali byłego senatora PO i byłego właściciela Work Serivce Tomasza Misiaka oraz prezydenta Konfederacji Lewiatan Macieja Wituckiego. Prócz nich zatrzymano także dwie osoby powiązane z wrocławską agencją - Iwonę S. oraz Tomasza H. Powodem zatrzymań mają być zarzuty wyłudzenia ponad 32 milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a także z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wszyscy zatrzymani byli związani z agencją Work Service, która przez ponad 20 lat była jednym z największych graczy w polskim sektorze usług personalnych. Systematycznie wchodziła też do kolejnych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Jej kłopoty zaczęły się w 2018 roku. Ostatecznie - w sierpniu 2020 roku Gi Group przejęła kontrolny pakiet akcji Work Service. Spółka zabrała głos w sprawie zatrzymania.

- Spółka Gi Group Poland dowiedziała się dzisiaj o zatrzymaniu kilku byłych członków zarządu Work Service. Postępowanie jest prowadzone w związku ze zdarzeniami mającymi miejsce w latach 2010-2019, czyli przed przejęciem kontroli nad spółką przez Gi Group Holding, które miało miejsce w sierpniu 2020 roku. Zarząd Gi Group Poland wyraża wolę pełnej współpracy z organami prowadzącymi powyższe postępowanie - pisze spółka w oświadczeniu przesłanym do redakcji portalu PulsHR.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Czy zatrzymanie byłych szefów Work Service położy się cieniem na reputacji agencji zatrudnienia?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Belzii 2022-10-13 14:50:44

  To się piekło wściekło prezydenta z przedsionka piekła zatrzymać tosz to szok!

 • Dziadek 2022-10-13 10:30:44

  To ta agencja ma jakąś reputację????!!!! Wysłałem odpowiedzi na ponad 100 ofert. Nawet nikt nie potwierdził przyjęcia

 • Gość 2022-10-12 20:50:19

  Zatrzymywali o 6 i kwasnika co uciął bandytom lradziez na słupy ze skoku Wołomin, i Giertycha, także

 • K 2022-10-12 19:46:56

  Zarzuty wyłudzenia ponad 32 milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zarzuty wyłudzenia ponad 32 milionów złotych. Wyłudzenia ponad 32 milionów złotych.

  • Gość 2022-10-12 20:51:35

   Oj to taki socjal , na socjal dla ukrincow idzie kilka mld zł, ma nieorbow 20 mld zł, a tu to pewnie polityczne zatrzymanie

   • Xd 2022-10-13 12:40:00

    Weź się pochyl , nabierz rozpędu , ściana sama się znajdzie

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA