×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Czy pourlopowa chandra oznacza, że czas zmienić pracę?

  • Autor: pt
  • 4 wrz 2017 14:46

Powrót do rzeczywistości po relaksującym urlopie bywa trudnym przeżyciem, z którym wiąże się stres, a nawet przygnębienie. Co jednak, jeśli chandra nie wynika z zakończenia wakacji, lecz świadczy o niezadowoleniu z wykonywanej pracy?

Czy pourlopowa chandra oznacza, że czas zmienić pracę?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Powrót do pracy po urlopie jest zdecydowanie łatwiejszy, jeśli atmosfera w pracy jest dobra, wynagrodzenie satysfakcjonujące, a obowiązki zawodowe są ciekawe i dają szansę na rozwój.

• Wielu z nas ma jednak problemy z powrotem do zawodowych zajęć po dwutygodniowej przerwie.

• Zdaniem ekspertów trudny powrót z urlopu w niektórych przypadkach powinien być motywatorem do zmian zawodowych.

Rozwój nowoczesnych technologii znacząco wpłynął na charakter i tempo życia zawodowego. Pracujemy intensywnie, stale próbując odnaleźć się w dynamicznie zmieniającym się środowisku. Co więcej, często pracujemy ponad normę – z badania Hays „Nadgodziny” wynika, że niemal 75 proc. Polaków pracuje w nadgodzinach.

Zaburzenie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a odpoczynkiem oraz szybkie tempo pracy sprawiają, że na zasłużony urlop wielu pracowników czeka z utęsknieniem. A kiedy już wyruszą na odpoczynek, to w mgnieniu oka okazuje się, że pora wracać.

Zazwyczaj koniec urlopu wiąże się ze smutkiem i stresem – zastanawiamy się na ile wiadomości będziemy musieli odpowiedzieć, czy czekają na nas sprawy niecierpiące zwłoki, jakie decyzje zostały podjęte pod naszą nieobecność. Powrót jest zdecydowanie łatwiejszy, jeśli atmosfera w pracy jest dobra, wynagrodzenie satysfakcjonujące, a obowiązki zawodowe są ciekawe i dają szansę na rozwój.

Co jednak w sytuacji, kiedy po wejściu do biura odczuwasz przygnębienie i zmęczenie, a po kilku dniach zupełnie zapominasz o dopiero co przebytym urlopie? Powakacyjna chandra nie mija, a zniechęcenie rośnie w siłę? Możliwe, że ta sytuacja jest jasnym znakiem, że nadszedł czas na zmiany w życiu zawodowym.

Ekspertka Hays radzi, jak rozróżnić przygnębienie związane z powrotem po urlopie od niezadowolenia z posady.

 Mentalne wakacje

Urlopu wyczekujemy zwykle z niecierpliwością – już na kilka tygodni przed wyjazdem intensywnie myślimy o nadchodzącym wypoczynku. Jednak o ile pewne przedurlopowe rozkojarzenie większość współpracowników jest w stanie zaakceptować, to zupełnie inną sytuacją jest wycofanie się z życia firmy na kilka tygodni przed planowanymi wakacjami.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Czy pourlopowa chandra oznacza, że czas zmienić pracę?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA