PARTNERZY PORTALU

Czy firmy w Polsce potrafią budować kompetencje cyfrowe? Zapytaliśmy 13 menedżerów

Czy polscy pracownicy są przygotowani na wdrażanie procesów cyfryzacyjnych? Jak ich szkolić, które branże powinny przede wszystkim myśleć o digitalizacji, jakie kompetencje są i będą poszukiwane? I najważniejsze - jak walczyć o talenty, kiedy o umiejętności cyfrowe walczy niemal każdy sektor? Na te pytania odpowiadają nam przedstawiciele branży HR i biznesu.

Jowita Michalska, prezes fundacji Digital University 

Według raportu „Top 5 Priorities for HR Leaders in 2022” Gartnera, rozwój umiejętności i kompetencji pracowników zajmuje pierwsze miejsce na liście priorytetów HR w nadchodzącym roku. We wszystkich raportach, które czytałam w 2021 roku, przewija się to, że pracownicy muszą się dziś rozwijać w obszarze technologii bez względu na to, jakie stanowiska zajmują w firmie.

Planowanie ścieżki edukacyjnej jest dodatkowo utrudniane przez tempo rozwoju nowych technologii, sposób pracy oraz zmiany wymuszane globalnymi kryzysami. Działy HR muszą stale monitorować trendy oraz rozwijać w pracownikach te kompetencje i budować taki poziom świadomości, który ułatwi im błyskawiczną adaptację do zmian i pomoże w koniecznym upskillingu lub reskiliingu.

Ważne jest, żeby zacząć od ogólnej edukacji podstaw technologii tak, żeby każdy pracownik rozumiał jaka nowa technologia do czego służy, rozumiał je na poziomie nieco głębszym niż sama definicja i mógł potem również sam się uczyć.

Warto postawić na budowanie kultury „selflearning” i life-long learning”, uświadomić pracownikom, że my im zapewnimy podstawy, ale muszą też wziąć odpowiedzialność za swoją edukację, że w gospodarce opartej o wiedzę, edukacja własna jest częścią biznesu, a nie tylko dodatkiem na który raz mamy czas a raz nie.

REKLAMA

       

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Czy firmy w Polsce potrafią budować kompetencje cyfrowe? Zapytaliśmy 13 menedżerów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA