PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Czy firmy w Polsce potrafią budować kompetencje cyfrowe? Zapytaliśmy 13 menedżerów

Czy polscy pracownicy są przygotowani na wdrażanie procesów cyfryzacyjnych? Jak ich szkolić, które branże powinny przede wszystkim myśleć o digitalizacji, jakie kompetencje są i będą poszukiwane? I najważniejsze - jak walczyć o talenty, kiedy o umiejętności cyfrowe walczy niemal każdy sektor? Na te pytania odpowiadają nam przedstawiciele branży HR i biznesu.

Urszula Bielińska, dyrektor operacyjny agencji InterKadra

Z wyników analiz Komisji Europejskiej wynika, że kompetencje cyfrowe Polaków są sporo poniżej europejskiej średniej. Potrzeba i konieczność szkoleń w zakresie korzystania z urządzeń i oprogramowania jest ogromnym wyzwaniem, które stoi przed pracodawcami.

Jeśli chodzi o digitalizację procesów, większość organizacji już od jakiegoś czasu sukcesywnie ją wdrażała, co z pewnością przyczyniło się do faktu, że nagłe przejście na pracę zdalną w pandemii nie przysporzyło im znaczących problemów technologicznych i organizacyjnych.

W ostatnim czasie możemy zaobserwować rosnący popyt na digitalizację procesów księgowych, finansowych czy kadrowo-płacowych, co skutkuje oszczędnością czasu pracownika oraz nierzadko minimalizacją możliwości popełniania błędów. Ponadto, firmy produkcyjne czy logistyczne coraz chętniej decydują się na inwestycję w programy „szyte na miarę”, aby możliwie najbardziej usprawniać procesy.

Kierunek rozwoju rozwiązań mobilnych zmierza w stronę przeniesienia spotkań wewnątrz organizacji, jak i biznesowych do wirtualnej rzeczywistości, tak więc powyższe zmiany pozostaną już z nami. Do procesów rekrutacji na szeroką skalę włączona zostanie sztuczna inteligencja, która pozwala tworzyć profile idealnych kandydatów, a następnie dopasowywać odpowiednie osoby na konkretne stanowiska. Połączenie tych narzędzi z umiejętnościami i wiedzą rekruterów to przyszłość HR.

REKLAMA

       

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Czy firmy w Polsce potrafią budować kompetencje cyfrowe? Zapytaliśmy 13 menedżerów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA