PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Łódzkie. Samorząd czeka na firmy, które chcą podbić świat

Do 1 grudnia łódzkie firmy z sektora MŚP mogą zgłaszać chęć udziału w kluczowym etapie samorządowego programu ŁodzkieGO. - To szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw na zdobycie nowych rynków zbytu - przekonuje Maciej Łaski, dyrektor departamentu promocji i współpracy zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

 Łódzkie. Samorząd czeka na firmy, które chcą podbić świat
W ramach programu firmy biorą udział w warsztatach. (fot. UM woj. łódzkiego)
REKLAMA
  • Projekt LODZKIE GO! jest skierowany do firm z sektora MŚP, zarejestrowanych w województwie łódzkim.
  • Firmy mają reprezentować jedną z sześciu branż strategicznych dla regionu. 
  • To nowoczesny przemysł włókienniczy i mody (w tym wzornictwo), zaawansowane materiały budowlane, medycyna, farmacja, kosmetyki, energetyka (w tym OZE), innowacyjne rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze oraz informatyka i telekomunikacja.

Obecnie do 1 grudnia, trwa nabór do kluczowego etapu projektu. W jego ramach zostanie dokonany wybór przedsiębiorstw z największym potencjałem pod kątem ekspansji międzynarodowej. To one zostaną objęte wsparciem w ramach projektu.

- Warto skorzystać z tej szansy. Projekt ma innowacyjny charakter, gdyż w określeniu rynków ekspansji, czy narzędzi wsparcia, biorą udział sami przedsiębiorcy. Działania w ramach projektu umożliwią firmom m.in. udział w tarach i misjach zagranicznych, spotkania B2B, prezentacje swoich produktów i usług oraz możliwość nawiązania współpracy z kluczowymi partnerami zagranicznymi - przekonuje Maciej Łaski, dyrektor departamentu promocji i współpracy zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

fot.golodzkie.pl
fot.golodzkie.pl

Do tej pory swój udział w programie zgłosiło ponad 100 przedsiębiorstw. Aż 30 proc. z nich dotyczy branży nowoczesnego przemysłu włókienniczego i mody. Bardzo dużo zgłoszeń przypada też na branże innowacyjne: rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze, informatykę i telekomunikację oraz zaawansowane materiały budowlane.

- Mniej zgłoszeń odnotowaliśmy z branży energetycznej, ale w tym wypadku trzeba uwzględnić jej specyfikę i możliwości eksportowe firm z tego sektora - precyzuje Artur Kowalczyk, dyrektor zarządzający firmy Bluehill, która wspólnie z firmą KOBOLD realizuje projekt na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Łódzkie. Samorząd czeka na firmy, które chcą podbić świat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA