PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

PulsHR_Day, Jakub B. Bączek: Co jest potrzebne, by odnieść sukces?

  • Justyna Koc
    jk
  • 14 lis 2017 12:00

- Wiara w siebie i otwarcie się na tak zwaną "wewnątrzsterowność" powoduje, że przejmujemy stery w naszym życiu, a to jest konieczne do odniesienia sukcesu - mówi Jakub B. Bączek, trener mentalny, złoty medalista Mistrzostw Świata 2014 w siatkówce.

PulsHR_Day, Jakub B. Bączek: Co jest potrzebne, by odnieść sukces?
Adobe Stock
REKLAMA

Jakie elementy są konieczne, by odnieść sukces? 

Jakub B. Bączek, trener mentalny, złoty medalista Mistrzostw Świata 2014 w siatkówce: - Warto zacząć od zmiany przekonań. Czasem mamy wrażenie, że czegoś się "nie da", dopóki ktoś inny tego nie zrobi. Wiara w siebie i otwarcie się na tak zwaną "wewnątrzsterowność" powoduje, że przejmujemy stery w naszym życiu, a to jest konieczne do odniesienia sukcesu. Weź więc kartkę papieru i wypisz swoje wszystkie marzenia. Nie krytykuj ich, nie osądzaj, tylko pisz. Potem dla każdego z nich ustal datę realizacji i pierwszy krok, a twoje życie nabierze rozpędu.

Jak z kolei pobudzać w sobie motywację do działania? 

- Warto otaczać się ludźmi, którzy zamiast ciągnąć cię w dół, wspierają i kibicują. Wbrew pozorom większość z nas o to nie dba. Motywację można też pozyskiwać z wyznaczania sobie każdego dnia jakiegoś celu do realizacji w drodze do najskrytszych marzeń. Mnie pomaga w tym aplikacja "Momentum" na Google Chrome. Każdego dnia wpisuję tam swój dzienny cel i staram się nie zamykać dnia bez realizacji tego celu.

Jak bardzo w drodze na szczyt może pomóc trening mentalny? Kto powinien sięgnąć po tego rodzaju wsparcie?

- Trening mentalny jest dla tych, których interesuje poziom mistrzowski. Jeśli chcesz osiągnąć rezultaty wybitne i nie interesuje cię przeciętność, trening mentalny jest skuteczną metodą na podnoszenie pewności siebie, nauczenie się nawyku zwyciężania i wspieranie efektywności w działaniu. Mało kto korzysta z pełni swojego potencjału, nawet wybitni sportowcy czy menedżerowie. Za pomocą specjalnych ćwiczeń możemy wyciągnąć z ciebie 110 proc. talentu i siły do działania.

Czego potrzeba, by zostać "mistrzem świata" w swoim otoczeniu? Jak zmienić nawyki mentalne? Jak odmienić postawę "nie da się? Na te pytania odpowie Jakub Bączek 15 listopada br. w trakcie wystąpienia "Umysł jak spadochron", które odbędzie się podczas PulsHR_Day w Katowicach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PulsHR_Day, Jakub B. Bączek: Co jest potrzebne, by odnieść sukces?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA