Czas, wygoda i organizacja. Te elementy są istotne podczas wyjazdów służbowych

• Dla Polaków bardzo ważna podczas podróży służbowych jest wygoda – i to już od momentu planowania wyjazdu. ­
• Podróże lotnicze stają się coraz popularniejsze również w przypadku wyjazdów krajowych.
• Przy wyborze hotelu Polacy kierują się położeniem, odległością od centrów konferencyjnych czy targowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czas, wygoda i organizacja. Te elementy są istotne podczas wyjazdów służbowych

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

26 lut 2016 15:04


- Nasze doświadczenia pokazują, że Polacy podczas organizacji podróży biznesowych szukają oszczędności, ale w racjonalny sposób, nigdy kosztem czasu czy wygody wyjazdu – mówi Katarzyna Kaczmarek, menedżer strefy biznes we Fru.pl. – Potwierdza to wybór linii lotniczych. Najczęściej podróżujemy z LOT-em lub Lufthansą, nawet w przypadku tras, które są obsługiwane przez tanich przewoźników - dodaje.

Chociaż rezerwacja podróży w tzw. „low costach” pozwala na sporą oszczędność, znacznie ważniejsze w przypadku podróży biznesowych okazuje się dogodne dopasowanie godzin przelotów (umożliwiające na przykład wyloty rano i powrót tego samego dnia wieczorem), umiejscowienie lotniska oraz wliczenie w podstawową cenę usług, które w tanich liniach mają status dodatkowych. ­­

Czytaj też: Podróże służbowe nie muszą być drogie. Odpowiednia polityka zmniejszy koszty o jedną czwartą

– Żeby przekonać się, dlaczego preferujemy regularnych przewoźników, wystarczy przyjrzeć się popularności lotnisk w jednym z najczęściej odwiedzanych przez podróżnych biznesowych miejsc. Wśród londyńskich portów wybieramy Heathrow, gdzie latamy dwa razy częściej niż na Luton i aż cztery razy częściej niż na Stansted. Odwrotnie niż w przypadku wyjazdów turystycznych, podczas których te przeszło dwadzieścia kilometrów więcej do centrum miasta nie ma takiego znaczenia – mówi Katarzyna Kaczmarek. ­­­

- Doskonale rozumiemy takie potrzeby i dlatego staramy się poszukiwać oszczędności w inny sposób. Przede wszystkim zawsze sprawdzamy i wykorzystujemy programy lojalnościowe, kilometrówki i cashbacki. W przypadku tych, którzy regularnie odbywają podróże służbowe, bardzo szybko zaczyna to przynosić rezultaty. Sprawdzamy też możliwość rezerwacji na lotów „na zakładkę”, łącząc dwie różne podróże, dzięki czemu pasażerowie mogą skorzystać z promocji, które normalnie by im nie przysługiwały – wyjaśnia Kaczmarek.

Czas to pieniądz

Okazuje się, podróże lotnicze stają się coraz popularniejsze również w przypadku wyjazdów krajowych. Polacy latają do Warszawy, Rzeszowa, Wrocławia, Gdańska – jeżeli pozwala to na zmniejszenie czasu podróży i podniesienie jej komfortu. Podobnie jest w przypadku wyjazdów do Niemiec.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.