- Autor: Newsrmtv.tv/AT
- •13 cze 2017 12:40
Dzięki technologii informatycznej można skrócić czas pracy i zaoszczędzić więcej wolnego na sprawy prywatne.

• Technologie informatyczne pozwalają skrócić czas w pracy.
• Potwierdza to 86 proc. przedstawicieli polskich małych i średnich firm.
• 81 proc. polskich respondentów wskazało, że technologie – w samodzielnie wybranym czasie dnia – dają większą elastyczność pracy z dowolnego miejsca i urządzenia.
• Elastyczność pracy z wykorzystaniem technologii mobilnych i chmurowych podkreśla aż 81 proc. Polaków, podczas gdy średnia europejska sięga w tym przypadku 72 proc.
Technologie informatyczne pozwalają skrócić czas w pracy. Potwierdza to aż 86 proc. polskich pracowników firm z sektora MŚP – wynika z najnowszej edycji badania „Nowoczesne IT w MŚP 2017” zrealizowanego przez Ipsos MORI na zlecenie Microsoft. Badanie jednoznacznie wykazało, że rodzimi przedsiębiorcy i pracownicy zdecydowanie bardziej doceniają technologie, niż ich koledzy z innych krajów Europy. Elastyczność pracy z wykorzystaniem technologii mobilnych i chmurowych podkreśla aż 81 proc. Polaków, podczas gdy średnia europejska sięga w tym przypadku 72 proc.
Czytaj też: Rewolucja, digitalizacja i nowe technologie w HR pożrą rekruterów?
58 proc. uczestników badania przeprowadzonego przez Ipsos MORI wśród polskich małych i średnich firm, rozumie, że cyfryzacja w ich przedsiębiorstwach polega na automatyzacji głównych procesów biznesowych, takich jak lepsza komunikacja i współpraca z klientami z wykorzystaniem narzędzi online (28 proc.), możliwość prowadzenia księgowości i sprawdzania stanu zapasów (26 proc.) czy analiza stanu firmy dzięki zastosowaniu aplikacji wspomagających zarządzanie firmą (25 proc.).
Analogicznie o 8 p.p. mniej, czyli 50 proc. przedstawicieli firm europejskich utożsamia cyfryzację z automatyzacją procesów finansowych, sprzedaży czy obsługi klientów. Jednocześnie 39 proc. respondentów europejskich traktuje ją jako przejście od pracy papierowej do tej z użyciem komputera. 1/4 Europejczyków łączy cyfryzację z pracą zdalną. Taką samą opinię potwierdziło 18 proc. Polaków co wskazuje, że nadal praca zdalna i korzyści z niej płynące nie są w Polsce powszechne.

KOMENTARZE (0)