PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Czas pracy można skrócić. Jak? Dzięki technologii

Dzięki technologii informatycznej można skrócić czas pracy i zaoszczędzić więcej wolnego na sprawy prywatne.

Czas pracy można skrócić. Jak? Dzięki technologii
Chmura wspiera jakość pracy w firmach poprzez bardziej mobilne i wydajne narzędzia pracy (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• Technologie informatyczne pozwalają skrócić czas w pracy.

• Potwierdza to 86 proc. przedstawicieli polskich małych i średnich firm.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• 81 proc. polskich respondentów wskazało, że technologie – w samodzielnie wybranym czasie dnia – dają większą elastyczność pracy z dowolnego miejsca i urządzenia.

• Elastyczność pracy z wykorzystaniem technologii mobilnych i chmurowych podkreśla aż 81 proc. Polaków, podczas gdy średnia europejska sięga w tym przypadku 72 proc.

Technologie informatyczne pozwalają skrócić czas w pracy. Potwierdza to aż 86 proc. polskich pracowników firm z sektora MŚP – wynika z najnowszej edycji badania „Nowoczesne IT w MŚP 2017” zrealizowanego przez Ipsos MORI na zlecenie Microsoft. Badanie jednoznacznie wykazało, że rodzimi przedsiębiorcy i pracownicy zdecydowanie bardziej doceniają technologie, niż ich koledzy z innych krajów Europy. Elastyczność pracy z wykorzystaniem technologii mobilnych i chmurowych podkreśla aż 81 proc. Polaków, podczas gdy średnia europejska sięga w tym przypadku 72 proc.

Czytaj też: Rewolucja, digitalizacja i nowe technologie w HR pożrą rekruterów?

58 proc. uczestników badania przeprowadzonego przez Ipsos MORI wśród polskich małych i średnich firm, rozumie, że cyfryzacja w ich przedsiębiorstwach polega na automatyzacji głównych procesów biznesowych, takich jak lepsza komunikacja i współpraca z klientami z wykorzystaniem narzędzi online (28 proc.), możliwość prowadzenia księgowości i sprawdzania stanu zapasów (26 proc.) czy analiza stanu firmy dzięki zastosowaniu aplikacji wspomagających zarządzanie firmą (25 proc.).

Analogicznie o 8 p.p. mniej, czyli 50 proc. przedstawicieli firm europejskich utożsamia cyfryzację z automatyzacją procesów finansowych, sprzedaży czy obsługi klientów. Jednocześnie 39 proc. respondentów europejskich traktuje ją jako przejście od pracy papierowej do tej z użyciem komputera. 1/4 Europejczyków łączy cyfryzację z pracą zdalną. Taką samą opinię potwierdziło 18 proc. Polaków co wskazuje, że nadal praca zdalna i korzyści z niej płynące nie są w Polsce powszechne.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Czas pracy można skrócić. Jak? Dzięki technologii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA