×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Czas pracy: Dostęp do nowoczesnych technologii to konieczność

  • Justyna Koc
    jk
  • 5 gru 2017 11:47

Polscy pracownicy uważają, że dostęp do nowoczesnych technologii w miejscu pracy pozwoliłby im zaoszczędzić nawet ponad 3 dni robocze w ciągu miesiąca - wynika z badań przeprowadzonych przez Ricoha.

Czas pracy: Dostęp do nowoczesnych technologii to konieczność
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Pracownicy wierzą, że dostęp do nowoczesnych technologii pozwoli im zaoszczędzić sporo czasu w pracy.

• Najwięcej wiary w możliwości innowacyjnych rozwiązań mają Rosjanie, którzy szacują, że dzięki nim mogą zaoszczędzić ponad 5 dni (5,6 dnia).

• Natomiast najmniej Francuzi, którzy zakładają, że byłyby to niecałe dwa dni (1,8).

Z badań przeprowadzonych przez Ricoha wynika, że 59 proc. respondentów wierzy, iż innowacyjne technologie będą mieć pozytywny wpływ na sposób, w jaki pracują.

Warto jednak podkreślić, jak duże znaczenie ma dobór odpowiednich rozwiązań. Aż 47 proc. badanych uważa, że te, z których korzystają obecnie, nie przekładają się na wzrost produktywności. Inwestycji w nowoczesne narzędzia muszą więc towarzyszyć szkolenia.

Firma powinna zadbać o to, by pracownicy potrafili efektywnie wykorzystać możliwości, które oferują. W Polsce na ten aspekt wskazuje aż 78 proc. respondentów. W skali europejskiej odsetek ten wynosi 66,5 proc. Zapewnianie dostępu do nowoczesnych narzędzi ma duży wpływ na postrzeganie firmy i jej wizerunek jako atrakcyjnego pracodawcy. Aż 75 proc. badanych z Polski uważa, że to cecha najlepszych przedsiębiorstw. W populacji wszystkich badanych odsetek ten wyniósł 62 proc.

- Pracodawcy mogą bardzo dużo stracić, nie zapewniając pracownikom odpowiedniego dostępu do nowoczesnych technologii. Są to nie tylko straty w kontekście zwiększenia produktywności, ale również wizerunkowe. Wdrożenie nowych rozwiązań musi być przemyślanym procesem, w którym budowanie i podnoszenie kompetencji pracowników ma bardzo duże znaczenie - komentuje Javier Diez-Aguirre, VP Corporate Marketing w Ricoh Europe.

Czytaj też: Jak bardzo nowoczesna technologia wpływa na pracę HR-owca?

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Czas pracy: Dostęp do nowoczesnych technologii to konieczność

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA