×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Czas pożegnać się z biurami, jakie znamy

- Wracając do biur, będziemy chcieli zrealizować inne niż dotychczas potrzeby, głównie komunikacyjne i społeczne. Chcemy im sprostać, dokonując między innymi lekkich zmian aranżacyjnych i zapewniając elastyczne, mobilne strefy, w których część zespołów nie będzie na stałe przypisana do swoich biurek. To pozwoli wypracować większą rotację miejsc i odświeży model pracy. Wierzę, że zapewni także integrację pomiędzy osobami, które do tej pory nie pracowały ze sobą na co dzień - tak o zmianach, jakie czekają przestrzeń biurową, opowiada Katarzyna Rusek, dyrektor HR w SAP Polska.

Czas pożegnać się z biurami, jakie znamy
Katarzyna Rusek, dyrektor HR w SAP Polska. (fot. SAP Polska)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • PulsHR.pl wraz z pozostałymi portalami Grupy PTWP - na czele z propertynews.pl - prowadzi akcję #whyoffice. Chcemy pokazać punkt widzenia wszystkich stron związanych z przyszłością biur. 
  • O opinie pytamy właścicieli i zarządców biurowców, deweloperów, pracowników, specjalistów rynku pracy czy psychologów i prawników. Jesteśmy też ciekawi, jak powrót do biur widzą pracodawcy. Zapytaliśmy o to m.in. Katarzynę Rusek, dyrektor HR w SAP Polska.
  • - Biuro już dawno przestało być utożsamiane jedynie z pracą. Dziś traktujemy je jako przestrzeń do budowy wspólnoty i pobudzania kreatywności. Za to home office z pewnego rodzaju przywileju czy wolnego wyboru stał się koniecznością - podkreśla nasza rozmówczyni.

Dla was home office to nie nowość. Pracownicy SAP Polska od lat mogą tak pracować. Jednak zmiany na taką skalę, jakiej doświadczamy, chyba nikt się nie spodziewał. Właśnie mija rok, odkąd pracownicy, chcąc czy też nie, musieli zamienić biuro na dom. Czy i jak pandemia wpłynęła na wasz model pracy?

Pandemia przeniosła pracę do przestrzeni domowej, czyniąc ją w pełni mobilną. Transfer do elastycznego modelu wykonywania obowiązków uważam za udany pod względem zarówno organizacyjnym, jak i technicznym. Wynika to między innymi z charakterystyki naszego biznesu i silnych kompetencji technologicznych. Obszarem największych zmian są jednak interakcje społeczne. Sądzę, że obecnie czujemy lekki przesyt cyfrowymi komunikatorami, przez które możemy odczytać emocje współpracowników po drugiej stronie ekranu, ale nie możemy ich wprost doświadczyć. Bardzo często po prostu brakuje nam fizycznej obecności innych ludzi.

Pracownicy SAP Polska również pracują z domu fot. Facebook/SAP Polska
Pracownicy SAP Polska również pracują z domu fot. Facebook/SAP Polska
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Czas pożegnać się z biurami, jakie znamy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Andrzej Business-Everywhere 2021-03-12 07:30:54

    A niby skąd to wiadomo, że nie wrócimy do normalności ? Skoro sytuacja jest wymuszona. Nawet jeśli przełoży się na liczby ....nie sądzę by korporacje i firmy rezygnowały z posiadania fizycznych miejsc pracy. Ten artykuł to robienie tematu z niczego ...tylko dla podbijania oglądalności dla budowania pustego ale pozycjonującego tzw. kontentu.. Bardzo przepraszam, jednak nie widzę tu żadnego nowego problemu, ciekawie wyprowadzonego wywodu ani żadnej merytoryki. Jeśli tak ma przedstawiać sie pismo dla HR - owców , to ja dziękuje.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA