PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Cyfrowa transformacja w firmach. Przedsiębiorcy stawiają na chmury obliczeniowe

Z badania, które globalna firma doradcza IDC przeprowadziła na zlecenie Oracle, wynika, że z chmur obliczeniowych korzysta już 40 proc. przedsiębiorstw w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zatrudniających od 250 do 1000 pracowników.

Cyfrowa transformacja w firmach. Przedsiębiorcy stawiają na chmury obliczeniowe
Zaletą chmury jest uproszczenie i przyspieszanie procesów, ograniczenie wydatków na IT i bezpieczeństwo przechowywanych w niej danych (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

• Blisko połowa dużych firm chce skorzystać z usług w chmurze obliczeniowej – wynika z danych IDC.

• Wśród głównych powodów jest dążenie nie tylko do ograniczenia kosztów, lecz także do przyśpieszenia wprowadzania usług i zapewnienia większego bezpieczeństwa danych, co w dobie rosnącej cyberprzestępczości ma szczególne znaczenie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• W migracji do chmury chcą pomóc firmy Oracle i Integrated Solutions, wspólnie dostarczając technologie i doradzając przedsiębiorstwom w procesie cyfrowej transformacji.

– Chmura publiczna przechowuje dane, zapewnia możliwość pogłębionej analityki i ulepszenia procesów, a wszystko to dzieje się online. Chmura pomaga instytucjom finansowym i bankom w adresowaniu potrzeb ich klientów indywidualnych i korporacyjnych, a telekomom – w obsłudze klienta. Przykłady zastosowań można mnożyć – mówi Adam Wojtkowski, dyrektor generalny Oracle Polska.

Dane pokazują, że chmura obliczeniowa szybko upowszechnia się w biznesie. Z badania, które globalna firma doradcza IDC przeprowadziła na zlecenie Oracle, wynika, że z tej technologii korzysta już 40 proc. przedsiębiorstw w regionie Europy Środkowo-Wschodniej zatrudniających od 250 do 1000 pracowników. Spośród większych firm prawie połowa planuje wdrożenie usług w chmurze. Analitycy IDC oszacowali, że wydatki na cloud computing w tej części Europy będą rosły lawinowo: z 600 mln dol. w tym roku do 876 mln dol. w 2020 roku.

Dyrektor generalny Oracle Polska podkreśla, że zaletą chmury jest uproszczenie i przyspieszanie procesów, ograniczenie wydatków na IT i bezpieczeństwo przechowywanych w niej danych. Stąd rosnąca popularność takich rozwiązań.

– Mieliśmy ostatnio kilka globalnych ataków hakerskich. Jedną z odpowiedzi firm było natychmiastowe przeniesienie się do chmury publicznej. Ze względu na liczbę specjalistów, którzy 24 godziny na dobę pracują nad analizą zagadnień bezpieczeństwa, chmura lepiej odpowiada na tego rodzaju zagrożenia. Po drugie, jest stworzona po to, aby pomóc firmom się transformować – to jest właśnie cyfrowa transformacja biznesu – mówi Adam Wojtkowski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Cyfrowa transformacja w firmach. Przedsiębiorcy stawiają na chmury obliczeniowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA