PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Cyfrowa rewolucja trwa. Czy firmy są na nią przygotowane?

  • Autor: MN
  • 27 lip 2017 11:24

Rozwój nowoczesnych technologii w znaczny sposób zmienia definicję modeli biznesowych oraz sytuację w poszczególnych sektorach rynku. W dobie cyfrowej rewolucji przedsiębiorcy stają przed nowymi wyzwaniami. Kto prześpi ten moment, może już nigdy nie osiągnąć stabilności.

Cyfrowa rewolucja trwa. Czy firmy są na nią przygotowane?
Jak pokazują badania cytowane w najnowszym wydaniu magazynu Hays Journal, aż 44 proc.liderów biznesu w Wielkiej Brytanii jest zdania, że obecne modele biznesowe przestaną funkcjonować w perspektywie nadchodzących pięciu lat. (fot. PTWP)
REKLAMA

• Postępująca cyfryzacja sprawia, że przedsiębiorcy z różnych sektorów rynku często zmuszeni są radykalnie zmienić sposób działania swoich firm.

• Musą obserwować ruchy organizacji, których jeszcze kilka lat wcześniej nie uznaliby za swoją bezpośrednią konkurencję.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Jak pracodawcy powinni przygotować strategię biznesową oraz strukturę zatrudnienia na nadchodzącą rewolucję cyfrową?

Rozwój nowoczesnych technologii w znaczny sposób zmienia definicję modeli biznesowych oraz sytuację w poszczególnych sektorach rynku. Niektóre organizacje zawczasu przygotowują się na zmiany wynikające z cyfryzacji, poszerzając swoją działalność o obszary wykraczające poza ich standardowe środowisko. Najczęściej dotyczy to włączania w model biznesowy nowych technologii oraz rozwiązań, które obecnie nie łączą się bezpośrednio z podstawową działalnością biznesową firmy, lecz w dalszej perspektywie mogą zagwarantować przewagę na rynku. „Przełomowe innowacje” (ang. disruptive innovation) sprawiają, że organizacje na całym świecie stają przed wyzwaniem dopasowania strategii biznesowej do aktualnego środowiska technologicznego.

Nowe realia biznesu

Jak pokazują badania cytowane w najnowszym wydaniu magazynu Hays Journal, aż 44 proc. liderów biznesu w Wielkiej Brytanii jest zdania, że obecne modele biznesowe przestaną funkcjonować w perspektywie nadchodzących pięciu lat. Wynika to między innymi z nowych wyzwań oraz rosnącej pozycji rynkowej mniejszych firm. Zdarza się, że rozpoznawalne, globalne organizacje stopniowo tracą pozycję lidera na rynku na rzecz mniejszych start-upów, prowadzących działalność w oparciu o najnowsze technologie.

Czytaj też: Cyfryzacja drogą do zatrudnienia i usprawnień pracy. W Polsce trend jednak kuleje

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Cyfrowa rewolucja trwa. Czy firmy są na nią przygotowane?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA