PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Dojazd do pracy: Pracownicy tracą 40 godzin miesięcznie w korkach. Rozwiązaniem praca zdalna

Pracownicy tracą na dojazdy do pracy nawet do 40 godzin miesięcznie. Odpowiedzią na ten problem są nowe formy zatrudnienia w tym praca zdalna. Pracodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę na work-life-balance.

Dojazd do pracy: Pracownicy tracą 40 godzin miesięcznie w korkach. Rozwiązaniem praca zdalna
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Co piąty pracujący Polak, traci na dojazdy do pracy nawet do 40 godzin miesięcznie.

• Czas ten nie wpływa pozytywnie na efektywność naszej pracy.

• Pracownicy domagają się od pracodawców troski o work-life-balance, który jest dziś niezbędny do efektywnego wykonywania pracy.

• Ostatnie badania rynku pracy pokazały, że Polacy potrzebują więcej wolności i niezależności, samodzielnego planowania czasu pracy i organizacji dnia, a praca zdalna jest marzeniem nowego pokolenia zatrudnionych.

• Rozwiązaniem, które wybiera coraz więcej firm może być nawet jeden lub dwa dni pracy zdalnej w tygodniu, które pozwolą na odbudowanie balansu między pracą, a życiem prywatnym, a dodatkowo wpłyną pozytywnie na środowisko.

Badania pokazują, że co piąty pracujący Polak, traci na dojazdy do pracy nawet do 40 godzin miesięcznie. Czas ten nie wpływa pozytywnie na efektywność naszej pracy – nie nadrabiamy zaległości, nie odpisujemy na maile, najczęściej słuchamy muzyki lub czytamy żeby przetrwać ten czas. Za to chętnie wymienimy godziny tracone w korkach na chwile z rodziną lub pasje. Tak polscy pracownicy domagają się od pracodawców troski o work-life-balance, który jest dziś niezbędny do efektywnego wykonywania pracy.

Ostatnie badania rynku pracy pokazały, że Polacy potrzebują więcej wolności i niezależności, samodzielnego planowania czasu pracy i organizacji dnia, a praca zdalna jest marzeniem nowego pokolenia zatrudnionych. Bardzo często powodem wypalenia zawodowego nie jest bowiem sama praca, czy wykonywane obowiązki, ale rutyna, która towarzyszy nam każdego dnia. Wstajemy o świcie, wyjście z domu, korki, praca, wyjście z pracy, korki. W kolejnej odsłonie badania „Praca zdalna – jestem na TAK!” amerykański startup Crossover pokazuje co Polacy robią, a co chcieliby robić, zamiast dojeżdżać codziennie do firmy i dlaczego pracodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę na work-life-balance zatrudnionych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dojazd do pracy: Pracownicy tracą 40 godzin miesięcznie w korkach. Rozwiązaniem praca zdalna

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA