PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Coraz więcej wyzwań na rynku pracy. Jak sobie z nimi radzić?

Duże zmiany w podejściu do przywództwa, konieczność poprawy dostępu do rynku pracy dla młodych kobiet czy większe spojrzenie na temat równowagi między elastycznością i bezpieczeństwem na rynku pracy to zagadnienia, jakie omawiali uczestnicy konferencji „Praca 4.0. Nowa normalność w nowej rzeczywistości” zorganizowanej przez Konfederację Lewiatan.

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 24 sty 2022 17:26
Coraz więcej wyzwań na rynku pracy. Jak sobie z nimi radzić?
Rekrutacje są coraz trudniejsze, szczególnie w tych zawodach, na które jest duże zapotrzebowanie. Liczba ofert pracy przewyższa już poziom sprzed pandemii (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA

- Naszym ukrytym zasobem są młode kobiety, które zajmują się wychowaniem dzieci i chciałyby pracować, ale warunki im na to nie pozwalają. Pilnym wyzwaniem jest więc wprowadzenie takich rozwiązań, które ułatwią im połączenie opieki nad dziećmi z pracą zawodową – powiedziała Barbara Socha, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, która wzięła udział w panelu „ Wyzwania rynku pracy w nowej rzeczywistości”.

Zwróciła też uwagę, że na razie jesteśmy jeszcze w dobrej sytuacji, jeśli chodzi o nowych pracowników, m.in. dzięki licznemu pokoleniu stanu wojennego, które właśnie wchodzi na rynek pracy. Mamy młode kobiety, które są naszym ukrytym zasobem pracy i które można aktywizować.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Niestety nadal brakuje dobrych miejsc pracy dla kobiet poza dużymi miastami. W przyszłości sytuacja na rynku pracy nie będzie już tak dobra. Dlatego ważne jest uregulowanie takich kwestii jak praca zdalna, zagwarantowanie równowagi między elastycznością i bezpieczeństwem zatrudnienia – dodała.

Potrzebna równowaga

- Potrzebujemy dyskusji o flexicurity, czyli równowadze między elastycznością i bezpieczeństwem na rynku pracy, która ostatnio odeszła w zapomnienie. Z tym będą się wiązały zmiany w kodeksie pracy, opodatkowaniu pracy, ozusowaniu umów, zatrudnianiu emerytów. Chodzi o dopasowanie legislacji do nowej rzeczywistości. Niestety, zmiany wprowadzone w Polskim Ładzie często pozostają w sprzeczności do nowych wyzwań na rynku pracy – mówił Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Coraz więcej wyzwań na rynku pracy. Jak sobie z nimi radzić?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Jana 2022-01-24 21:03:48

    Osób po 50 roku życia nie trzeba aktywizować. Trzeba raczej zaktywizować pracodawców aby ich zaczęli zatrudniać.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA