Co zrobić z dzieckiem podczas ferii? Pomoc szefa mile widziana

Już od 19 stycznia pierwsi uczniowie z trzech polskich województw cieszą się dwutygodniowym odpoczynkiem od szkoły. A rodzice? Kombinują, kto zajmie się ich dziećmi, podczas gdy oni muszą być w pracy, bo akurat w tym czasie nie mogą sobie pozwolić na urlop.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co zrobić z dzieckiem podczas ferii? Pomoc szefa mile widziana

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

22 sty 2015 10:55


W grudniu, przed świętami minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska zaapelowała do dyrekcji szkół podstawowych i gimnazjalnych o zorganizowanie zajęć opiekuńczych dla dzieci podczas przerwy świątecznej.

Opieka miała być sprawowana w dni wolne od nauki, które jednocześnie nie są dniami świątecznymi i tym samym czasem wolnym od pracy rodziców. To miało pomóc rozwiązać rodzicom dylemat, kto zajmie się dziećmi, gdy oni muszą iść do pracy.

Niestety podobnego rozwiązania nie można zastosować w trakcie ferii zimowych. Jest to czas wolny zarówno dla dzieci jak i dla pedagogów szkolnych. Rodzice, którzy w trakcie ferii nie mają urlopów, muszą więc radzić sobie w inny sposób.

Pracodawca na ratunek

Zgodnie z zyskującą na popularności ideą work life balance oraz z rosnącą świadomością odpowiedzialnego zarządzania, coraz więcej firm angażuje się w kwestię zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym swojego personelu. Niektórzy pracodawcy decydują się zastosować rozwiązania takie jak organizacja półkolonii dla dzieci pracowników. Dzięki temu w trakcie przerw od zajęć takich jak ferie zimowe, czy letnie, rodzice nie muszą martwić się organizacją opieki dla najmłodszych.

Czytaj też: Jak połączyć pracę z opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem?

- Widzimy bardzo duży entuzjazm ze strony pracodawców w stosunku do tego rozwiązania. Możemy śmiało powiedzieć, że aż pięć razy więcej firm zainteresowało się w tym roku organizacją półkolonii, w stosunku do roku poprzedniego. Część z nich zdecydowała się wdrożyć projekt półkolonii na ferie, część planuje zrobić to także w okresie wakacyjnym - mówi Pawlos Mandzios z firmy Baby&Care.

Jak wyglądają półkolonie?

Rodzic idąc do pracy zostawia dziecko w klubie malucha przygotowanym na potrzeby półkolonii. Czekają tam profesjonalne nianie, które opiekują się dziećmi, aż do zakończenia pracy rodziców. Podopieczni mają zorganizowaną kompleksową opiekę, zabawy oraz edukacyjne zajęcia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.