PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Co ze zwiększającą się liczbą etatów sędziowskich w Sądzie Najwyższym?

  • Autor: PAP/KDS
  • 16 lip 2019 12:33

W poniedziałek rozmawiałem z szefową KPRP Haliną Szymańską na temat obsady wolnych stanowisk w Sądzie Najwyższym. Chcemy wiedzieć, ile jest miejsc do obsadzenia w poszczególnych izbach - powiedział szef KRS Leszek Mazur. Dodał, że chodziło o kwestię odpowiedniej interpretacji przepisów.

Co ze zwiększającą się liczbą etatów sędziowskich w Sądzie Najwyższym?
Chcemy wiedzieć, ile jest miejsc do obsadzenia w poszczególnych izbach - powiedział szef KRS Leszek Mazur. (fot. sn.gov.pl)
REKLAMA

O odbytej rozmowie szef KRS poinformował również w oficjalnym komunikacie. Jak wyjaśnił, w spotkaniu roboczym uczestniczył również wiceszef KRS Wiesław Johann, a rozmowa dotyczyła spraw, w których, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wymagane jest współdziałanie Kancelarii Prezydenta RP z Krajową Radą Sądownictwa.

Sędzia Mazur napisał również, że na spotkaniu poruszono temat przeprowadzonej niedawno zmiany regulaminu Sądu Najwyższego, zwiększającej liczbę etatów sędziowskich w Sądzie Najwyższym.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Ponadto, omówiono zagadnienia związane z obwieszczonym 11 lipca 2019 r. konkursem na 6 stanowisk sędziego SN w Izbie Dyscyplinarnej. Przedmiotem rozmów były również trzy konkursy na 11 stanowisk sędziego SN w izbach: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych obwieszczone w sierpniu 2018 r., które podlegały dotychczas wstrzymaniu na mocy zabezpieczenia Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie C-619/18 - poinformował szef KRS.

Jak dodał, rozmowy prowadzone w tej sprawie poprzedziła wymiana korespondencji, a spotkanie miało na celu wyjaśnienie pojawiających się wątpliwości oraz doprecyzowanie stanowisk prezentowanych przez obie strony.

Z kolei w rozmowie z PAP sędzia Mazur przekazał, że rozmowa w Kancelarii Prezydenta dotyczyła obsady wolnych stanowisk w Sądzie Najwyższym. - Uzgadnialiśmy z Kancelarią Prezydenta szczegóły wynikające z obwieszczeń na wolne stanowiska sędziowskie do SN. Chodziło o kwestie odpowiedniej interpretacji, ponieważ chcemy wiedzieć, ile - w poszczególnych izbach SN - jest miejsc do obsadzenia. Ten bilans musi być jednoznacznie ustalony - wskazał przewodniczący KRS.

Jak dodał, rozmowa dotyczyła 18 wolnych stanowisk sędziowskich w SN. - Wyjaśniliśmy wątpliwości; pani minister przyjęła do wiadomości nasze informacje. W rezultacie podsumowaliśmy dotychczasową wymianę korespondencji na ten temat - zaznaczył Mazur.

O spotkaniu Mazura z przedstawicielem Kancelarii Prezydenta jako pierwszy poinformował portal RMF24.pl.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Co ze zwiększającą się liczbą etatów sędziowskich w Sądzie Najwyższym?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA