×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Co piąta kobieta nie widzi się w roli liderki

  • Justyna Koc
    jk
  • 17 mar 2022 20:00

Z najnowszego raportu „Przywódczynie 3.0” zrealizowanego na zlecenie Clue PR z panelem Ariadna wynika, że 54 proc. kobiet pełniących kierownicze funkcje uważa swoją rolę za wspierającą, podczas gdy tylko 22 proc. postrzega same siebie jako liderki.

Co piąta kobieta nie widzi się w roli liderki
Sukcesem zawodowym dla 35 proc. badanych jest zdobycie niezależności finansowej (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Sukcesem zawodowym dla 35 proc. badanych jest zdobycie niezależności finansowej, ale tylko 9 proc. z nich za sukces uznaje zostanie mentorką dla innych - wynika z najnowszego raportu „Przywódczynie 3.0” zrealizowanego na zlecenie Clue PR z panelem Ariadna.
  • Kobiety są wymagające wobec siebie i mocno wierzą w siłę nauki i dokształcania się w drodze po awanse.
  • Panie są też bardziej otwarte na opinie innych, ale również częściej im ulegają niż mężczyźni (73 proc. do 67 proc.).

Swoją rolę kobiety-liderki przede wszystkim uznają za wspierającą - 82 proc. deklaruje, że oferuje swoim pracownikom wsparcie merytoryczne i emocjonalne, ale za autorytet uważa się 79 proc., podczas gdy 84 proc. mężczyzn uważa, że cieszy się bardzo dużym autorytetem. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu „Przywódczynie 3.0” zrealizowanego na zlecenie Clue PR z panelem Ariadna.

Kobiety są bardziej otwarte na opinie innych, ale również częściej im ulegają niż mężczyźni (73 proc. do 67 proc.). Na kompromis jednak nie chodzą tak często – również tylko blisko połowy, bo 55 proc. liderek jest skłonnych do kompromisu i dopasowania się do innych.

Czytaj też: Po co nam więcej kobiet w firmach?

Za liderkę uważa się tylko 22 proc. kobiet, podczas gdy tak siebie postrzega 36 proc. procent mężczyzn, i z tego może wynikać kolejna różnica – tylko nieco ponad połowa (58 proc.) liderek chce być dla swojego zespołu „coachem”, czy wskazywać mu drogę, podczas gdy tak swoją rolę widzi 66 proc. mężczyzn.

Niezależność i rozwój to siły napędowe

Kobiety są wymagające wobec siebie i mocno wierzą w siłę nauki i dokształcania się w drodze po awanse. Dużo wymagają od otoczenia. 71 proc. badanych kobiet przyznaje, że dużo wymaga od innych, 19 proc. mówi, że nie boi się konfliktu, a konfrontacja wręcz napędza je do działania.

Co jeszcze motywuje przywódczynie? Głównymi motywatorami dla kobiet są: niezależność finansowa (91 proc.), rozwój osobisty (91 proc.), sprawdzenie siebie i swoich możliwości (84 proc.). 78 proc. liderek uznaje możliwość oszczędzania i inwestowania pieniędzy za ważny czynnik napędzający je do pracy - słowem, finanse mają znaczenie dla liderek.

Wyzwanie goni wyzwanie

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Co piąta kobieta nie widzi się w roli liderki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA