PARTNERZY PORTALU

Co czwarty Polak potrzebuje pomocy. Jest coraz gorzej

O zdrowiu psychicznym mówi się coraz cześciej i więcej. Z jednej strony temat przestaje być (powoli) traktowany jako wstydliwy. Z drugiej - coraz więcej Polaków zmaga się z problemami natury psychicznej.

Co czwarty Polak potrzebuje pomocy. Jest coraz gorzej
Szacuje się, że co 6. Polak ma zaburzenia lękowe (fot. Dmitry Schemelev/Unsplash)
REKLAMA
 • Z badań Instytutu Psychiatrii i Neurologii wynika, że co czwarty Polak potrzebuje pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej, a mniej więcej co drugi doświadcza epizodów pogorszonego stanu zdrowia.
 • Naukowcy z Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Harvarda zbadali, w jaki sposób kontakty międzyludzkie wpływają na zdrowie psychiczne.
 • Jak wynika z raportu Benefit Systems „Zmęczeni, obojętni, niezaangażowani. Postpandemiczne potrzeby pracowników”, ponad jedna trzecia pracowników przynajmniej kilka razy w tygodniu czuje się przemęczona po pracy (35 proc.). Co piątemu takie uczucie towarzyszy jeszcze przed jej rozpoczęciem (19 proc.).

Zadowolony Polak to taki, który może sam decydować o tym, gdzie i kiedy chce pracować - tak wynika z badania „The Distributed Work Dilemma: When Innovation and Job Satisfaction Compete”, przeprowadzonego przez VMware. Badanie pokazało, że 82 proc. Polaków odczuwa większą satysfakcję z pracy, jeśli mogą wykonywać ją z dowolnego miejsca.

Praca zdalna upowszechniona wraz z wybuchem pandemii i praca hybrydowa, która pojawia się w coraz większej liczbie firm mogących sobie pozwolić na takie rozwiązanie, stają się dla pracowników oczekiwanym benefitem. Plusów jest wiele. Jak się jednak okazuje, równie dużo jest minusów. Jednym z nich jest wpływ pracy w samotności na zdrowie psychiczne.

Zobacz: O całkowitym powrocie do biur trzeba raczej zapomnieć

Osamotnienie mocno wpływa na zdrowie psychiczne

Analitycy, biostatystycy, eksperci od zdrowia publicznego, psychologowie i socjologowie z Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Harvarda zbadali, w jaki sposób kontakty międzyludzkie wpływają na zdrowie psychiczne. Naukowcy przeanalizowali dane medyczne ponad tysiąca pracowników jednej z firm w USA.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Co czwarty Polak potrzebuje pomocy. Jest coraz gorzej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Decyzje ordynacji podatkowych nieadekwatne ze stanem faktycznym ruin, ograniczają wam wolność! 2023-02-01 20:23:02

  Podatkami od nieruchomości zrobili z Was niewolnikami bez żadnych praw, możecie prowadzić działalność gospodarczą rolnicza? Wydymali Was w miliardach Euro w obrębach miast. Naliczane podatki od nieruchomości są gigantycznymi oszustwami. MPZP nowszą znamiona przestępstw, nawet zbrodni doskonałych, zakłócenia wodno prawne, przestępstwa środowiskowe skażanie wód gruntowych w obrębach gmin,zatruwanie ujęć prywatnych studni głębinowych, odbudowa dobrostanu zwierząt jest niemożliwa z funduszy unijnych w obrębach gmin, ponieważ jeżeli mózgi ludziom umarły, nawet w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim bez przekręcenia Shirley Watts odbudowa populacji była niemożliwa, ogiery nadawały się tylko do zdjęć nie mogły zapłodnić klaczy ponieważ przez ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków wykonanych w przez Gminę w Janowie Podlaskim z pozyskanych funduszy Unijnych wykonanych w dwóch etapach 100sztuk w 2014roku, 31 w 2015roku przed których osadzeniem w ziemi rozcieńczaczy standardowo sypano wapno suchej masy skaziły wody gruntowe i studnie głębinowe, podobny proceder przestępczy miał miejsce na obszarze całej Polski. Orzeczenie z dnia 17.02.2010roku Sygn.Akt II OSK 328/09,NSA słusznie zauważył ,że "gdy wniosek gminy o zmianę przeznaczenia gruntów zostanie załatwiony pozytywnie i dojdzie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, mieszkańcy w tym właściciele i użytkownicy gruntów będą mogli wypowiedzieć się na temat treści tego projektu (...) a w razie podjęcia przez radę gminy uchwały przyjmującej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, stosownie do art.101 ustawy o samorządzie gminnym będzie im służyło prawo wniesienia skargi do Sądu Administracyjnego na tę uchwałę,właściciel gruntu jest stroną w postępowaniu o przeznaczenie na cele nierolnicze orzeczenie z dnia 6.11.2009roku ,sygn .akt IV SA.Wa 1407/09 itd.

 • Dobromira 2023-01-17 22:40:31

  A co z pracą której nie da się wykonywać zdalnie? Nie wszyscy pracują w biurach

 • Piotr 2023-01-17 12:59:14

  A ja odkąd mam rentę to nie chce mi się pracować

 • Lopez de la Vega 2023-01-16 13:30:08

  Należę do tych 3/4. W dodatku za rok idę na emeryturę. Polecam!

  • Antypisior 2023-01-16 22:12:49

   Ale w zamach wierzysz ? Przed pomnikiem Lecha się modlisz ?

  • Nie będę 2023-01-16 22:14:13

   Nie ciesz się, myslisz ze mlodzi będę na was tyrac , na nieorobow ukrow , partyjaniakow itd ? Nie bedzimy , mamay to w d

   • Taysonx99 2023-01-18 21:01:11

    Ty z byka spadłeś?? przecież on juz na siebie tyrał!!!! A na ciebie kto będzie tyrał???

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA