Cisza w biurze jest równie groźna jak hałas

Hałas w biurze wielu pracownikom uniemożliwia pracę. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, jak trudno byłoby pracować w warunkach absolutnej ciszy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Cisza w biurze jest równie groźna jak hałas

PODZIEL SIĘ


Autor: bd

24 lut 2014 11:34


Jak podaje "The Guardian" badania dowodzą, że ludzie są w stanie przetwarzać 1,6 rozmowy w jednym czasie. Jeśli więc pracownik skupia się na rozmowie kolegi z biura, z mniejszą efektywnością wykonuje swoje zadanie. W warunkach hałasu pracownik staje się mniej przydatny, bardziej sfrustrowany, jego absencja w pracy rośnie.

Ale i absolutna cisza w miejscu pracy może przeszkadzać. W otwartej przestrzeni, w warunkach ciszy, ludzie będą czuli się skrępowani, boją się że ich telefon może przeszkodzić w pracy innym.

Jak wynika z badań większość biur działa najlepiej przy poziomie dźwięku 50-60 decybeli. Część specjalistów radzi uruchomienie w biurze dźwięku maskującego. Dobre będą dźwięki natury, śpiew ptaków czy opady deszczu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Marcin Kwieciński 2014-02-27 11:31:52

I jeszcze link do wspomnianego artykułu: marcinkwiecinski.pl/2014/01/13/muzyka-w-sluzbie-koncentracji-i-produktywnosci/

Marcin Kwieciński 2014-02-27 11:30:58

Można również wyposażyć pracownika w muzykę sprzyjającą zwiększaniu koncentracji. Napisałem na ten temat jakiś czas temu na blogu.