PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ciekawe debaty o rynku pracy i trendach w zarządzaniu. Rusza Europejski Kongres Gospodarczy

  • Justyna Koc
    jk
  • 9 maj 2017 14:33

Europejski Kongres Gospodarczy, rozpoczyna się już dziś (10 maja) w Katowicach. W debatach wezmą udział m.in.: Stanisław Szwed, wiceminister pracy, Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jakub Dzik, wiceprezes Impela, Adam Krzanowski, prezes grupy Nowy Styl, Maciej Witucki, prezes Work Service, Monika Roznerska z ArcelorMittal Poland, Piotr Wojaczek z KSSE, Maja Chabińska-Rossakowska z ING Banku Śląskiego.

Ciekawe debaty o rynku pracy i trendach w zarządzaniu. Rusza Europejski Kongres Gospodarczy
W tym roku, trzydniowy cykl debat Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC) odbędzie się w dniach 10-12 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz w hali Spodek (Fot. PTWP)
REKLAMA

Od 2009 roku Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC) gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z Polski, Europy i świata. W ubiegłym roku, w stu debatach wzięło udział kilkuset panelistów, a w całym trzydniowym wydarzeniu rekordowa liczba 8 tys. gości.

W tym roku, trzydniowy cykl debat Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC) odbędzie się w dniach 10-12 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz w hali Spodek. Główne tematy to przyszłość Europy, nowy kapitalizm, człowiek i rynek pracy, inwestycje oraz energetyka i przemysł. Zaplanowano 132 sesje z udziałem ok. 700 prelegentów - łącznie ok. 11 880 godz. merytorycznych debat. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Za rynek pracy zabierzemy się już pierwszego dnia. Uczestnicy debaty będą omawiać kwestię migracji. Zastanowią się również, jak technologie przyszłości zmieniają życie prywatne i zawodowe przedstawicieli poszczególnych pokoleń. Podczas rozmowy poruszone zostaną także kwestie dotyczące zmiany w krajowych systemach edukacji wobec oczekiwań pracodawców.

Tego dnia eksperci będą dyskutować także na temat nowej kultury w biznesie, czyli o start-upach.

Również w czwartek (11 maja) nie zabraknie debat dotyczących rynku pracy i zarządzania. Znani biznesmeni i menedżerowie zastanowią się, jakie są wyzwania współczesnego szefa. Specjaliści będą również rozmawiać o kobietach w biznesie. Uczestnicy dyskusji zastanowią się jak awansować w środowiskach niesprzyjających kobietom, gdzie stawiać granice oraz jak przetrwać na szczycie.

Uczestnicy EEC będą również rozmawiać o tym, jak powinno wyglądać szkolnictwo wyższe w Polsce. To jednak nie jedyny panel dyskusyjny, gdzie zostanie poruszony temat edukacji. "Nowoczesna oświata – zatrudnienie i innowacyjność" to dyskusja podczas której specjaliści zastanowią się, jak kształcić dla innowacyjności. odpowiedzą m.in. na pytanie co jest istotniejsze - wąska specjalizacja czy uniwersalny, kreatywny fachowiec?

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ciekawe debaty o rynku pracy i trendach w zarządzaniu. Rusza Europejski Kongres Gospodarczy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA