×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Chiny zamkną wszystkie północnokoreańskie firmy działające w kraju

  • Autor: PAP/JS
  • 28 wrz 2017 23:17

Chińskie ministerstwo handlu ogłosiło, że w ramach sankcji ONZ nałożonych na Pjongjang po jego szóstej próbie atomowej zamknięte zostaną wszystkie działające w Chinach północnokoreańskie firmy oraz przedsiębiorstwa joint-venture.

Chiny zamkną wszystkie północnokoreańskie firmy działające w kraju
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Wszystkie spółki joint-venture z udziałem firm z Korei Płn. oraz podmioty w całości należące do osób lub firm z tego kraju zostaną zamknięte w ciągu 120 dni od 12 września, kiedy nałożono sankcje - poinformowało ministerstwo w zawiadomieniu dotyczącym implementacji rezolucji ONZ opublikowanym m.in. na portalu Sina.

Decyzja dotyczy również spółek joint-venture założonych za granicą przez podmioty chińskie i północnokoreańskie. Nie obejmuje natomiast przedsiębiorstw zaaprobowanych przez komitet sankcyjny RB ONZ, w szczególności niekomercyjnych projektów infrastrukturalnych non-profit - napisano w zawiadomieniu.

Już na początku sierpnia chińskie ministerstwo handlu zakazało zakładania nowych firm i spółek joint-venture przez podmioty północnokoreańskie oraz powiększania skali działania już istniejących - wynika z zarządzenia dostępnego na stronie ministerstwa.

Bezpośrednie inwestycje Korei Płn. w Chinach opiewały na niewielkie sumy - pisze "South China Morning Post". Według oficjalnych danych w całym okresie od 2006 do 2015 roku wyniosły łącznie 22 mln dolarów, a w ostatnich latach wyraźnie spadały. Zgodnie z obliczeniami Koreańskiego Związku Handlu Międzynarodowego w Seulu w roku 2016 północnokoreańskie inwestycje bezpośrednie w Chinach wyniosły tylko 70 tys. USD.

Według hongkońskiego dziennika są to głównie restauracje. Koreańczycy z Północy prowadzą ich w Chinach ponad 100, w tym 26 w samym Pekinie - wynika z zeszłorocznego raportu Koreańskiego Związku Handlu Międzynarodowego.

Spośród ponad 188 tys. Koreańczyków z Północy, którzy wjechali do Chin w 2015 roku, prawie 26 tys. zadeklarowało, że przyjeżdża w interesach, a ponad 94 tys. przybyło tam, by podjąć pracę - wynika z danych chińskiego państwowego urzędu ds. turystyki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chiny zamkną wszystkie północnokoreańskie firmy działające w kraju

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA