×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Chciał zaoszczędzić. Dostał mandat

  • Autor: PAP/km
  • 12 lut 2023 14:09

Mandaty na łącznie 3 tys. zł i 3 punkty karne otrzymał kierowca, który próbował uniknąć opłaty e-TOLL jadąc odcinkiem płatnym autostrady A1 ze zmienioną tablicą rejestracyjną przyczepy. Kierowca nie posiadał też wymaganych uprawnień, za co stanie przed sądem.

Chciał zaoszczędzić. Dostał mandat
Kierowca nie posiadał wymaganych uprawnień, za co stanie przed sądem (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi prowadzili w ostatnich dniach kontrole drogowe na autostradzie A1 w Łódzkiem, sprawdzając m.in. fakt uiszczania opłaty elektronicznej za przejazd drogami płatnymi. W trakcie jednej z nich zdemaskowali próbę ominięcia obowiązku opłaty e-TOLL przez kierowcę samochodu osobowego z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t.

- Funkcjonariusze KAS odkryli, że tablica rejestracyjna zamontowana na przyczepie należy do innej - lżejszej. W konsekwencji system e-TOLL nie wykrywał przejazdu kontrolowanego zespołu pojazdów jako objętego obowiązkiem opłaty elektronicznej. Okazało się również, że ciągnięta przyczepa nie była dopuszczona do ruchu, zaś kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania zespołem pojazdów powyżej 3,5 t oraz ważnego ubezpieczenia OC - wyjaśniła rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Łodzi Agnieszka Majchrzak.

Kierowca został ukarany mandatami karnymi - za naruszenie obowiązku uiszczenia opłaty elektronicznej za przejazd drogami płatnymi e-TOLL ma zapłacić 1,5 tys. zł; drugie 1,5 tys. zł kary otrzymał za prowadzenie pojazdu pomimo braku dopuszczenia do ruchu, za co przyznano mu też 3 punkty karne.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chciał zaoszczędzić. Dostał mandat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA