PARTNERZY PORTALU

Chcesz pracować w przemyśle? Przeproś się z uprzedzeniami

- Oczekujemy, że osoby przychodzące do pracy będą w stanie dostosować się do techniki i tego, co ona oferuje - mówi portalowi PulsHR.pl Joanna Osoba-Botwina z Rockwell Automation.

Chcesz pracować w przemyśle? Przeproś się z uprzedzeniami
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Proces produkcji przemysłowej szybko się zmienia. Wszechobecna technika i monitoring procesów stawia przed HR przedsiębiorstw przemysłowych nowe wyzwania.
  • Są wśród nich ciągle podnoszące się wymagania stawiane przyszłym inżynierom.
  • W rozmowie padło także pytanie o Ukraińców na polskim rynku pracy oraz milenialsów - pierwsze tak dobrze przygotowane do dynamiki rynku pracy pokolenie od wielu lat.

 

Współczesny rynek pracy jest dynamiczny. Jak to się odbija na procesie rekrutacyjnym takiej firmy jak Rockwell Automation, zwłaszcza biorąc pod uwagę profil poszukiwanych przez was kandydatów?

Joanna Osoba-Botwina, talent acquisition manager Rockwell Automation: - Nasze oczekiwania rosną, ale i się zmieniają. 12 lat temu, kiedy zaczynaliśmy budować zakład na Śląsku, wymagaliśmy prostego montażu. Nadal szukamy osób z tą umiejętnością, ale stanowią już mniejszość. Teraz szukamy specjalistów od IT.

Nasze zakłady zmieniły się przez tę ponad dekadę. Wszystkie czynności pracowników są teraz rejestrowane. Wszystkie mogą być przedstawiane - w czasie rzeczywistym - osobom zarządzającym. Monitorujemy też naszych dostawców, co pozwoliło płynnie zarządzać procesem produkcji. To oszczędza nasz czas, ale naturalnie powoduje też zwiększenie wymagań wobec naszych pracowników. Oczekujemy, że osoby przychodzące do pracy będą w stanie dostosować się do techniki i tego, co ona oferuje.

Joanna Osoba-Botwina (fot. PTWP)
Joanna Osoba-Botwina (fot. PTWP)

Czyli wymagacie osób gotowych wpisać się w automatyzację produkcji przemysłowej.

- Tak. Nasze wymagania związane z edukacją do tego nawiązują. Szukamy osób po technikum elektronicznym, informatycznym. Dodatkowo kształcimy tych, którzy już u nas pracują. Wiele osób zaczyna pracę jeszcze kiedy są studentami. Gdy skończą studia, od razu zaczynają pracę na stanowiskach np. inżynierów procesu czy produkcji. Staramy się tę tendencję utrzymywać.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chcesz pracować w przemyśle? Przeproś się z uprzedzeniami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA