Chcesz osiągnąć sukces zawodowy? Przestań się zastanawiać

Czy istnieją ludzie zaprogramowani na sukces i dzięki czemu szybciej pną się po szczeblach kariery? A może kluczem jest nastawienie? Oto myśli, które ograniczają szanse na wielką karierę.

Autor: Joanna Oreł 22 gru 2014 6:05

REKLAMA

Nie jestem ekspertem

Stwierdzenie to jest jednym z głównych hamulców w działaniu. Każdy, kto podejmuje się nowych wyzwań, nie jest automatycznie ich ekspertem.

Czytaj też: Ludzie z pasją sprawdzają się w pracy

W zamian za to – mając pomysł na nowy projekt lub biznes – warto zapytać siebie, czy lubię daną rzecz robić i spełniam się w niej zawodowo.

Aby stać się ekspertem, potrzeba minimum dwóch lat intensywnej nauki. Ale nauki z pasji, a nie z przymusu. Tak jak zrobił Evan Priestley, były inżynier Facebooka.

– Wyrzucono go ze szkoły, a jego życie zawodowe było jednym wielkim bałaganem. Chciał być programistą, pisał programy do szuflady, ale teoretycznie nie miał szans na pracę w Facebooku – przytacza Rasmus Ankersen, coach firm i sportowców.

Pewnego dnia Priestley znalazł w internecie układankę, którą przygotowano dla kandydatów. Amator przez dwa dni nad nią pracował i udało mu się. Dzięki swojej pasji otrzymał pracę, a jego kariera zaczęła się dynamicznie rozwijać.

Czytaj też: Filmują sprzedawców, żeby sprawdzić czy pracują z pasją

Podobnymi doświadczeniami może podzielić się także Michał Czerwiński, prezes InDreams, którego pasją od zawsze były sporty ekstremalne (m.in. skoki ze spadochronem). Z tego zamiłowania zrodził się pomysł na biznes, więc Czerwiński założył agencję marketingu bezpośredniego.

Kluczem do sukcesu jest więc upewnienie się, że dane zajęcie sprawia nam przyjemność, a na jego realizację chcemy poświęcać całe dnie. (Fot. Flickr)REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.