×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Chcesz mieć lojalnych pracowników? Zadbaj nie tylko o pensje

  • Agnieszka Widera-Ciochoń
    AW
  • 19 paź 2017 9:33

Pracodawcy uważają, że nowe technologie w tym social media stanowią zagrożenie dla lojalności pracowników wobec firmy.

Chcesz mieć lojalnych pracowników? Zadbaj nie tylko o pensje
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Pomimo deklarowanej przez pracowników wysokiej lojalności wobec swoich pracodawców, większość z nich twierdzi, że bezpieczeństwo zatrudnienia nie istnieje.

• W miarę rozwoju rynku pracy oraz zaostrzonej konkurencji o największe talenty, oferowanie jasnej ścieżki rozwoju kariery może mieć kluczowe znaczenie dla utrzymania najlepszych pracowników w firmie - wskazują wyniki badania Evolution of Work 2.0 przeprowadzonego przez ADP Research Institute (ADPRI).

• Analiza wyników badania pozwala lepiej zrozumieć decyzje pracowników, którzy chcą pozostać na obecnym stanowisku pracy oraz tych, którzy mają w planach zmianę zatrudnienia.

Coroczne badanie Evolution of Work, przeprowadzane przez ADP Research Institute pokazuje, jak zmienia się podejście pracowników i pracodawców do siebie.

- Dzisiaj wspólną cechą wszystkich badanych krajów jest zjawisko nazywane „rynkiem pracownika”, szczególnie jeżeli mówimy o wyspecjalizowanych pracownikach. Polska, mimo iż nie brała bezpośredniego udziału w badaniu, jest jak najbardziej wzięta pod uwagę w analizie. Wiele polskich firm działa przecież na rynkach zagranicznych - informuje Magdalena Dacka, HR Business Partner w ADP Polska.

Czytaj tez: Ilu Polaków jest zadowolonych ze swojej pracy?

Zarządzanie talentami przez firmy w ocenie pracowników

Pewni siebie pracodawcy w Europie uważają, że dość dobrze radzą sobie z różnymi aspektami zarządzania talentami. Oceny pracowników są diametralnie różne. Ta rozbieżność jest największym wyzwaniem działów HR w najbliższej przyszłości.

Największą przepaść według raportu Evolution of Work 2.0. odnotowano w podejściu do wydajności pracy i planowania kariery. Około 2/3 pracodawców ocenia siebie bardzo dobrze w tych obszarach, jednak to zdanie podziela jedynie 38 prac. pracowników. Największą satysfakcję z pracy, jak wykazują badania, daje poczucie docenienia. Pracodawcy zapomnieli o emocjonalnych czynnikach satysfakcji, które budują zaangażowanie, zaufanie i lojalność pracowników.

Rozbieżności tradycyjnie należy doszukiwać się w podejściu do wzrostu wynagrodzeń i systemu motywacyjnego. Tylko 31 proc. pracowników odczuwa zadowolenie z podejścia swoich pracodawców w tych obszarach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Chcesz mieć lojalnych pracowników? Zadbaj nie tylko o pensje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • waldek 2017-10-23 09:15:35

    Dla wielu osób jest też ważna atmosfera w pracy. Imprezy integracyjne organizowane przez pracodawcę pomagają scalić zespół. My teraz byliśmy na takie imprezie integracyjnej w Lesznie w tunelu aerodynamicznym. Była okazja porozmawiać z ludźmi z pracy nie tylko służbowo. Teraz już atmosfera jest lepsza i praca inaczej wygląda.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA