×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Chcesz mieć bardziej kreatywny zespół? Oto 5 sposobów

  • Agnieszka Widera-Ciochoń
    aw
  • 30 lis 2017 9:02

Nie zawsze poszukiwanie nowych pracowników, którzy wniosą do firmy nowe pomysły, jest najlepszym rozwiązaniem.

Chcesz mieć bardziej kreatywny zespół? Oto 5 sposobów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Kreatywność rozumiana jako umiejętność znajdowania nieszablonowych rozwiązań poprawiających pracę firmy jest obecnie nie tylko bardzo potrzebna, ale i poszukiwana przez pracodawców.

• Ale zamiast zatrudniać nowych kreatywnych pracowników, może lepiej spróbować rozbudzić kreatywność w tych, którzy już dla nas pracują?

• Czasami wystarczy tylko niewielki bodziec ze strony przełożonego, by cały zespół inaczej zaczął patrzeć na dany problem, a także na siebie, aby stworzyć coś lepszego – twierdzi Matylda Setlak, właścicielka agencji All 4 Comms.

Jak wylicza Setlak, jest pięć sposobów, by zwiększyć kreatywność w zespole.

1. Zróżnicowane środowisko pracy

Zdaniem ekspertki zdrowe środowisko biurowe jest tworzone przez heterogeniczną mieszankę ludzi.

- Tworząc zespół, pamiętajmy, by dobierać pracowników tak, by różnili się nie tylko doświadczeniem, ale i ogólnym spojrzeniem na życie. Im bardziej zróżnicowana jest wiedza i przekonania grupy, tym bardziej różnorodne pomysły i kreatywne rozwiązania się pojawią. Wzrośnie także wskaźnik ogólnej produktywności i wyższego zadowolenia z pracy – argumentuje Setlak.

Jak dodaje, jednorodność nie sprzyja kreatywności. Radzi, by zadbać o to, aby możliwa była wymiana doświadczeń i ich konfrontacja. Pracownicy mają się ze sobą spierać, by nauczyli się dostarczać argumentów, dlaczego to ich rozwiązanie jest słuszne. Osoby z tego samego środowiska, pełniący podobne funkcje, ostatecznie generują te same pomysły, ponieważ myślą tak samo. Może to utrudniać kreatywności, ponieważ będą oni proponować te same rozwiązania tych samych problemów. Przynajmniej od czasu do czasu warto więc zebrać przedstawicieli różnych firmowych środowisk, by mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami.

2. Burze mózgów

– Rzadko zdarza się, że twórczy pomysł po prostu spontanicznie pojawia się w głowie jednej osoby. Najlepsze pomysły biznesowe, jakie widziałam, to te, które powstały po dokładnym omówieniu potrzeb klienta z członkami zespołu, a następnie wspólne dążenie do stworzenia najlepszego rozwiązania. Kreatywność to sport zespołowy – uważa Matylda Setlak, właścicielka agencji All 4 Comms.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chcesz mieć bardziej kreatywny zespół? Oto 5 sposobów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA