×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Chcą uniknąć skutków czwartej fali. Dali pracownikom testy do samokontroli

  • Autor: PAP/KDS
  • 7 wrz 2021 10:50

Volkswagen Poznań udostępnia swoim pracownikom testy antygenowe do samokontroli na obecność COVID-19. Działanie ma zwiększyć bezpieczeństwo pracowników przed kolejną falą pandemii.

Chcą uniknąć skutków czwartej fali. Dali pracownikom testy do samokontroli
Przeprowadzenie testów jest całkowicie dobrowolne i bezpłatne. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Począwszy od 1 września, każdy chętny pracownik Volkswagen Poznań ma możliwość samodzielnego przetestowania się dwa razy w tygodniu w kierunku obecności w organizmie wirusa SARS-CoV-2.
  • Rzeczniczka prasowa Volkswagen Poznań Patrycja Kasprzyk, wskazała, że to już kolejna akcja spółki mająca na celu pomoc zatrudnionym w wykryciu ewentualnego zachorowania oraz stworzenie na terenie firmy jak najbardziej bezpiecznych pod względem sanitarnym warunków pracy.
  • Przeprowadzenie testów jest całkowicie dobrowolne i bezpłatne.

Członek zarządu ds. personalnych i organizacji Volkswagen Poznań Jolanta Musielak powiedziała tak: "Bezpieczeństwo naszych pracowników ma dla nas absolutny priorytet, dlatego rozszerzamy ofertę bezpłatnych badań o testy antygenowe do samodzielnego wykonywania".

Dodała, że "to rozwiązanie połączone z dalszą promocją szczepień ma przygotować pracowników na kolejną falę pandemii".

Musielak podkreśliła, że już wcześniej wszyscy pracownicy spółki mieli możliwość regularnego testowania się na obecność koronawirusa, jednak dotychczas testy te były prowadzone wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny.

"Teraz pracownicy mają jeszcze łatwiejszy dostęp do testów mogą przeprowadzić je we własnym domu, co z pewnością wpłynie na jeszcze większą regularność ich wykonywania" - wskazała.

Samodzielne wykonywanie testów na obecność COVID-19 w Volkswagen Poznań jest całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Ponadto nadal istnieje możliwość wykonania bezpłatnych testów RT PCR w specjalnych punktach na zakładowych parkingach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chcą uniknąć skutków czwartej fali. Dali pracownikom testy do samokontroli
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA