PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Chcą rozmawiać o sytuacji w spółce, a prezes unika spotkania jak ognia

  • Autor: PAP/KDS
  • 8 lip 2021 12:28

Oczekujemy spotkania z prezesem PLL LOT Rafałem Milczarskim, by uzyskać od niego informacje o polityce kadrowej w spółce - poinformowali w czwartek posłowie KO. Według nich prezes LOT unika spotkań na temat sytuacji w spółce i polityki zatrudnienia.

Chcą rozmawiać o sytuacji w spółce, a prezes unika spotkania jak ognia
Czterej posłowie Koalicji Obywatelskiej zorganizowali kolejną już konferencję pod siedzibą LOT na temat sytuacji w spółce. (fot. unsplash.pl)
REKLAMA

Czterej posłowie Koalicji Obywatelskiej: Dariusz Joński, Michał Szczerba, Paweł Poncyljusz i Maciej Lasek zorganizowali kolejną już konferencję pod siedzibą LOT na temat sytuacji w spółce.

Joński poinformował, że prezes PLL LOT Rafał Milczarski unika spotkań na temat sytuacji w spółce i polityki zatrudnienia. Nie miał czasu w ubiegłym tygodniu na spotkanie, nie miał i w czwartek. "Z naszego doświadczenia wynika, że jak prezes lub minister unika spotkań z posłami, to znaczy że ma coś do ukrycia" - zaznaczył Joński.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zapowiedział, że posłowie do siedziby LOT będą przychodzić do czasu, aż prezes Milczarski ich przyjmie. "Na każdej konferencji będzie nas więcej, będą także posłowie z innych klubów" - dodał.

Michał Szczerba poinformował, że posłów interesowała zwłaszcza realizacja programu "Lot do domu", czyli powrotów do domów w okresie pandemii. Przypomniał, że UE finansowała w 75 proc. koszty biletów. Tymczasem, jak dodał, u nas "pasażerowie płacili grube miliony za swoje bilety". Stąd, podkreślił, posłowie chcą wiedzieć, jak rozliczone zostało 331 mln zł na darmowe loty - mówił.

"To nie jest poważne, że przychodzi czterech posłów, a prezes LOT informuje, że jutro wyjeżdża na urlop i nie ma czasu się spotkać" - oświadczył Szczerba. Zapowiedział, że gdy taka sytuacja będzie się powtarzać, posłowie KO złożą "oficjalną skargę do marszałek Sejmu za utrudnianie wykonywania mandatu posła".

Paweł Poncyljusz dodał, że posłowie chcą dowiedzieć się od prezesa Milczarskiego, jaki jest model rozstawania się z pracownikami. Zwrócił uwagę, że zadania, związane z lotami mają bowiem otrzymywać w pierwszej kolejności ludzie zatrudnieni na śmieciówkach, a nie na stałych umowach.

Maciej Lasek podkreślił, że pojawiają się informację, iż piloci nie otrzymują na czas przedłużenia uprawnień do lotu, chce więc to wyjaśnić z prezesem.

Piotr Szumlewicz ze Związkowej Alternatywy po raz kolejny apelował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że skoro chce walczyć z umowami śmieciowymi, powinien zacząć od PLL LOT.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chcą rozmawiać o sytuacji w spółce, a prezes unika spotkania jak ognia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA