Certyfikat Inwestor w Kapitał Ludzki - znamy najlepszych pracodawców

14 grudnia rozdano certyfikaty Inwestor w Kapitał Ludzki przyznawane firmom, które inwestują w rozwój pracowników i prowadzą wysokiej jakości politykę personalną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Certyfikat Inwestor w Kapitał Ludzki - znamy najlepszych pracodawców

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

18 gru 2015 8:53


Badania wykazują, że zaangażowanie pracowników przekłada się na lepsze wykonywanie przez nich obowiązków, w tym kształtowanie lepszych doświadczeń klientów. O ile temat badania satysfakcji i lojalności klientów zatacza coraz szersze kręgi, więcej się na ten temat mówi i prowadzi się więcej badań tego typu, o tyle badania satysfakcji i lojalności pracowników są prowadzone stosunkowo rzadko.

Tymczasem polityka prokliencka i polityka personalna, lojalny klient i zaangażowany pracownik okazują się dwiema stronami tego samego medalu.

Badania zaangażowania pracowników wskazują na kilka tendencji: najmniej zaangażowane okazują się w organizacjach osoby zajmujące niższe stanowiska oraz osoby zajmujące się obsługą klienta i sprzedażą. Jest to kwestia niezwykle ważne, ponieważ to właśnie te osoby mają bezpośredni kontakt z klientem, przekładający się na kształtowanie doświadczeń i lojalności klientów.

 

Źródło: Netsurvey analysis, wrzesień 2012 Źródło: Netsurvey analysis, wrzesień 2012

Nasuwa to pytanie o to, jak kształtować zaangażowanie osób z obsługi klienta i sprzedaży? Należy przy tym zaznaczyć, iż obsługą klienta zajmują się wszystkie osoby, jakie mają z klientem kontakt – tj. nie tylko opiekunowie klienta, ale także specjaliści wykonujący usługi, przedstawiciele działu księgowego, prawnego czy sekretariatu.

Odpowiedź na to pytanie znają laureaci programów Firma Przyjazna Klientowi oraz Inwestor w Kapitał Ludzki, którzy zostali nagrodzeni za stałe podnoszenie poziomu zarządzania obsługą klienta oraz satysfakcji pracownika podczas uroczystej gali.

Uroczystość odbyła się 14 grudnia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Wśród laureatów znalazły się 24 Firmy Przyjazne Klientowi oraz 14 Inwestor w Kapitał Ludzki.

Kto jest najlepszym pracodawcą w Polsce?

Dachser

mBank

EDF Polska

Transcom Worldwide Poland

SKOK Ubezpieczenia

Crown Packaging Polska oddział w Pruszczu Gdańskim

Leroy Merlin Polska

Klima-Therm

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System

Alexander Mann Solutions Poland

Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy"

Eaton Tczew

MAN Bus

Vivus Finance

Kto w tym roku zasłużył na uznanie klientów?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.