CEO Google radzi: Zatrudniajmy ludzi w niepełnym wymiarze czasu pracy

Jak społeczeństwo powinno radzić sobie z bezrobociem, wynikającym również po części z postępu technologicznego? Według Larry`ego Page`a, szefa Google, sposobem może być zatrudnianie dwóch osób, na jedno stanowisko.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CEO Google radzi: Zatrudniajmy ludzi w niepełnym wymiarze czasu pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 lip 2014 8:23


Zdaniem szefa Google, chcąc zmniejszyć bezrobocie, firmy powinny rozważyć zatrudnienie na jedno stanowisko dwóch osób, np. przyjmując je na pół etatu.

- Rozmawiałem niedawno na ten temat z Richardem Bransonem. I to jest coś, co ona stara się robić u siebie w firmie - zatrudniać dwie osoby w niepełnym wymiarze czasu pracy, zamiast jednej. Dzięki temu młodzi ludzie mogą pracować chociaż na część etatu. To zdecydowanie lepsze, niż nie mieć pracy wcale - powiedział Page podczas jednej z ostatnich dyskusji, w której brał udział.- A przy okazji to również oszczędność dla pracodawcy - dodał.

Larry Page podkreślił również, że nawet ci, którzy lubią swoją pracę, zawsze chcą mieć więcej czasu dla siebie i dla rodziny. A to oznacza, że nie mieliby większych oporów przed tym, żeby pracować mniej. - Kiedyś pytałem o to, kto chciałby pracować cztery dni w tygodniu. Każdy był za - wspomniał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

joanna 2014-07-08 09:18:16

Pomysł niezły, oczywiście zawsze lepiej mieć pół etatu niż nie mieć pracy w ogóle. Jednak to wciąż połowiczne rozwiązanie - nie sądzę, aby pensja za pół etatu starczyła na samodzielne utrzymanie się (no przynajmniej nie w naszych polskich realiach, gdzie często pełna pensja nie wystarcza na utrzymanie się).