PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Centralny Port Komunikacyjny szuka rzeczoznawców majątkowych

W związku z coraz większym zainteresowaniem Programem Dobrowolnych Nabyć, spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) rozpoczęła przetarg na usługi rzeczoznawców majątkowych; termin zgłoszeń mija 4 kwietnia - poinformowała w środę spółka.

  • Autor: PAP/JP
  • 9 mar 2022 10:51
Centralny Port Komunikacyjny szuka rzeczoznawców majątkowych
Spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) rozpoczęła przetarg na usługi rzeczoznawców majątkowych (fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Jak podano w informacji prasowej CPK, celem postępowania jest wyłonienie trzech podmiotów, których zadaniem będzie kompleksowa obsługa obszaru Programu Dobrowolnych Nabyć (PDN) objętych tzw. rozporządzeniem obszarowym.
  • PDN jest skierowany do właścicieli nieruchomości z terenu przyszłego Lotniska Solidarność. Program Dobrowolnych Nabyć obejmuje obszar o łącznej powierzchni 74 km kw. na pograniczu gmin Baranów, Teresin i Wiskitki.
  • PDN obowiązuje od grudnia 2020 r. i ma jeden podstawowy cel: na możliwie wczesnym etapie pozyskać nieruchomości drogą dobrowolnych transakcji.

"Chcemy usprawnić proces przygotowywania operatów szacunkowych. Kluczowe jest zwiększenie tempa i liczby dokonywanych wycen, aby jak najszybciej przekazywać mieszkańcom informację o proponowanych kwotach. Ogłaszamy ten przetarg, aby w transparentny sposób nawiązać kontakt z rzeczoznawcami majątkowymi, gwarantującymi wysoką jakość prac" - podkreślił Grzegorz Puchała, kierownik Programu Dobrowolnych Nabyć w CPK, cytowany w informacji spółki.

Według CPK, zadaniem wykonawców będzie sporządzanie operatów szacunkowych dotyczących transakcji sprzedaży lub zamiany, a także umów najmu i dzierżawy nieruchomości. Rzeczoznawcy będą również otrzymywać zlecenia na wykonanie opinii o wartości nieruchomości niestanowiących operatu szacunkowego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W informacji wskazano, że kryterium wyboru wykonawców to cena. Szczegółowe informacje dotyczące postępowania można znaleźć na platformie internetowej SmartPZP. To właśnie poprzez tę platformę można również zadawać pytania dotyczące postępowania.

CPK podała, że wyceny będą dotyczyć nieruchomości różnej kategorii - zabudowanych i niezabudowanych, lokali mieszkalnych i niemieszkalnych, nieruchomości leśnych, o przeznaczeniu innym niż rolne (np. pod zabudowę usługową i magazynową). Szacowana liczba operatów, które mogą zostać zlecone w ramach tej puli, to ok. 300, a opinii o wartości nieruchomości - ok. 240.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Centralny Port Komunikacyjny szuka rzeczoznawców majątkowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA